Yazın evde ne giyiyorsunuz?

Bir şeyi çok merak ettim.

Yazları genelde evin içinde kısa t-shirt, sporcu sütyeni ve de boxer, ya da boyshorts giyerek yaşıyorum. Yok, denedim, olmuyor, başka her şey, bir kat daha fazla kumaş, fazlalık gibi geliyor. Yalnız aniden çalan kapılar korkulu rüyam oldu. Resmen üzerime bakıp heyecanla etrafa koşuşturup ne yapacağımı şaşırıyorum, giyeceğimi doğru düzgün giyemiyorum. Kapıcı, postacı, komşu, yanlış çalan kapılar vs. Üzerine sabahlık giysen kapıyı yine sabahlıkla açamazsın, üzerine bir t-shirt geçirsen, altına bir de pantolon mu giyeceksin, nasıl olacak? Siz nasıl yapıyorsunuz? Merak ettiğim sorular:

1-Yazın evde ne giyiyorsunuz?
2-Benim gibiyseniz dış dünyayla nasıl başa çıkıyorsunuz?
3-Yatarken üzerinizi değiştiriyor musunuz, ev kıyafeti ve pijama ayrı mı?

Benim eve kimse gelmiyor :D

  • cok joleli ozgur  (30.08.16 00:23:49)
Sadece boxer.

Bir kere kapıyı şortla açtım, kız gülmüştü sadece. Sanıldığı kadar ayıp değil. Genelde gülümsüyorlar ve rahatsız mı ettim? diyorlar, ben de yooo diyorum.

Temizlik nedeniyle değiştirmeye çalışıyorum. Pijama olmasa da daha bol bir şort ya da tişört giyebilirim.
  • dissendium  (30.08.16 00:25:41)
1-Boxer
2-Tam götümde bir eski şortum var hemen onu geçiririm.
3-Yatarken bir şey giymiyorum yaz/kış. Çıplak uyumak çok sağlıklıdır.
  • gozu acik sevisen yahudi  (30.08.16 00:26:02)
ben kapının yanında askıda şu penye ev elbiselerinden bulunduruyorum. kıyafetim uygun değilse giymem on saniye sürüyor. hemen kapıyı açabiliyorum. ama bana da su ya da haberli arkadaşlar dışında çat kapı kimse gelmiyor, kapımı çalan pek yok.

  • hypathia  (30.08.16 00:26:27)
tayt tisort giyiyorum ben. yatarken çok sıcaksa ince gecelik giyiyorum normalse tayt tisort yatıyorum.

  • shotgunwoman  (30.08.16 00:27:06)
ben uzun pijamalar giyiyorum ki terlersem yapış yapış olup rahatsız olmayayım. bütün bün pijamayla dururum. sık sık değiştirmek gerekiyor böyle olunca yalnız. dışarıdan biri geldiğinde de sorun olmuyor.

  • ron dennis  (30.08.16 00:29:50)
hava 40 derece bile olsa ben çıblak kalınca psikolojik olarak üşüyorum, rahatsız oluyorum. o yüzden şort ve tişört giyerim. çok sıcaksa da sadece baksırla, üstsüz ve seqsi olarak takılıyorum. bahsettiğin durumlar için kolay ulaşılabilir yere de bir tane şortla tişört bırakıyorum işte, toplam 10-15 saniye ya sürüyor ya sürmüyor geçirmesi. kapıda o kadar süre bekleyemeyen kişi beni zaten kaybetmiştir....

  • der meister  (30.08.16 00:31:07)
Salaş tişört. Hani bakırköy ve kadıköy pazarlarında 5 tl ye satilan incecik salaş tişörtler var ya .onlar cok rahat. Hem yakası dar degil. Altina da kısa bol şort.

  • cabiday  (30.08.16 00:35:15)
En incesinden tisort veya atlet altina da şort.sortlar genelde baya kisa oldugu icin kapiyi calan olursa kafa ve govdeyi gosteriyorum sadece :)

  • astrid  (30.08.16 00:36:32)
pamuklu tülbent tarzı kumaşlardan diktiğim elbiseleri giyiyorum çoğunluk. akşam da pijama yine pamuklu ve tabii yine kendi üretimim :)

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (30.08.16 00:37:51)
@petekpare, aslında şimdi düşününce darlayıcı olabilir. Ama vücudum çok alışık galiba, çok rahat ediyorum. Sıkmıyorlar da.

Bu arada öyle penye ya da pamuklu ya da tülbent tarzı kumaşlardan elbisem hiç yokmuş ki benim. Aklıma elbise hiç gelmemişti hemen giymek için.
  • shadowcat  (30.08.16 00:57:35)
şort- tişört, elbise. bazen uzun ve aşırı ince, bol pijama.
boxer da giyerim ama şöylelerinden www.google.be
yani vücuda yapısan hiçbir sey giymiyorum.
bunlarla kapıya, balkona da cıkıyorum.
böyle uyuyorum.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (30.08.16 01:00:16)
Evde genelde kisa penye sort ustumde askili. Kapiyi boyle acinca sorun olmuyor genelde. (Ydisindayim)

Yatarken de hava cok sicaksa sadece don, az sicaksa sadece askili pijama ustu.

Bi sekilde hazirliksiz yakalandiysam da ev elbisesi style elbisem var, saak diye onu geciriyorum ben de.
  • kuehles blondes  (30.08.16 01:00:51)
1-burda pazarda 5 liralık pijama kumaşından şortlar oluyor ince. üstüne de atlet.
2-üsttekileri giyince sıkıntı olmuyor.
3-değiştiirmiyorum çünkü yazın neresi serinse orada yatıyorum.
  • wishmaythşngs  (30.08.16 01:05:27)
Ben zaten dışarıya çıkareknde çoğunlukla atletle çıktığım için evde de şort atlet oturuyorum. Ama bu evde ne giyilme olayıyla ilgili şöyle de bir hikaye geçti başımdan

Eski evimizdeyken; bir akşam kapı çaldı ve apartman yöneticisiyle birlikte 1 adam geldi. Annem kapıyı açtığında delikanlıyla konuşabilir miyiz dedi, ben de içeride oyun oynuyorum(madeniyet)

Neyse çıktım kapıya,

- iyi akşamlar delikanlı evde şortla oturuyormuşsunuz sanırım karşı apartmanda ki xxx kızımız rahatsız oluyormuş.
+ karşı apartmanda kız mı var
- hıhım
+siz ne oluyorsunuz, yani hangi görevle buraya teşrif ettiniz. mesela ben de hükümetin bu durumundan çok rahatsız oluyorum tayyibin evine(o zaman keçiörende oturuyor) gidip bizim delikanlı hüküm
-ama evde otururken
+benim evimde
-anlı
+evimde dilediğim gibi otururum üzerinize vazife olmayan işlere karışıp benim sabrımı sınamayın illa çok rahatsız olan varsa ahlak büroyu arasın.
sonra yancı olan adam yöneticiye dönüp
-hakikaten abi biz niye geldik buraya
dedi ve bana biraz daha dikkatli olmamı tembihledikten sonra gittiler.
Annem tabi her zaman olduğu gibi ''aman oğlum tatsızlık çıkmasın'' formundaydı ama üniversitede okuyorum ve 10-15 gün için evime gelmişim, gündüzleri uyuyorum ve akşamları da madeniyet oynuyorum ve cam ve perde zaten hiç açılmıyor. arkadaşlarımın ''karanlık oda'' diye dalga geçtikleri bi' odaya sahibim. Bu karşı apartmanda ki kızın beni tek görme ihtimali, gece buzdolabına gidip su almam olabilir ki öyle olsa bile bizim mutfağın içini gözetlemesi lazım. (mutfak perdesi yok, değişik kelebeğimsi bir tüller grubu var)
  • mete kudur  (30.08.16 01:09:55)
Ya özellikle bol şeyler tercih edenler, onlarla nasıl rahat ediyorsunuz :)
Benim hareketim kısıtlanıyor direkt. Benim bahsettiğim şeyler çok rahat ama bedene yapışan dikişsiz şeyler/iç çamaşırları, bir tek bedenin var gibi oluyor. Sen yürürken etrafında bir de başka bir katman, ağırlık yok, anlatabiliyor muyum? :) Şaşırdım gece gece.

  • shadowcat  (30.08.16 01:17:05)
Ben tek parça gecelik ya da uzun t-shirt tarzı şeyler giyiyorum sadece. Şort mort giymiyorum hatta iç çamaşırı bile giymem çoğunlukla.

  • köstebek kurabiye  (30.08.16 01:36:06 ~ 01:42:38)
şile bezi baya iyiymiş. lakin bu yaz soğuk geçtiği için pek takılamadım öyle.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (30.08.16 01:51:04)
askılı ve şort giyiyorum genelde. sütyen de giymiyorum darlıyor. kapı çaldığında da uzun bir şalım var hemen onu doluyorum üzerime.

  • ruhen hastayim ben  (30.08.16 01:57:36)
çalışıyorsam ciddi moda girmek için normal giyiniyorum ama çalışmıyorsam boxer.

  • lesmiserables  (30.08.16 01:59:29)
@lesmiserables, tam da kimse "normal insan gibi giyiniyorum", ya da "dikkat ediyorum, şık oluyorum" falan yazmadı diye düşünüyordum :) Benim erkek arkadaşım da aynı, evde çalışıyorsa umumi alanda olabileceği kıyafetlerle oluyor. Ben de çalışıyorum ama hep çılgın atıyorum, ciddiyet sıfır. Bilemedim.

  • shadowcat  (30.08.16 02:05:13)
Normalde sadece şort.

Çok sıcaksa atlet eklerim. Aşırı sıcak olduğunda terlemeyi daha az hissettiriyor ve rahatlatıyor bayağı.

Yakında kısa sürede giyecek bir şey tutuyorum kapı çalarsa açabilmek için.
  • Adramelekhh  (30.08.16 02:53:20 ~ 02:53:49)
yaz aylarında deniz şortu giyerim. üstüme de pamuklu tsort.

  • karlmarx  (30.08.16 03:51:58)
ev eteğim var. uzunca biraz. direk onu üstüme çekiyorum.

  • eylul  (30.08.16 13:57:23)
ben yazın sadece bol tişört giyiyorum. kapı mapı çalmıyor, çalsa da açmıyorum herkesin anahtarı var sonuçta, kimse için keyfimi kaçıramam. eve gelir gelmez üstümü çıkarıyorum, evde ne giyiyorsam yatakta da onu giyiyorum.

  • evde liyakat kalmamis  (30.08.16 14:01:18)
Erkegim. Ust taraf ciplak, altta sort oluyor. Kapiya cikmam gerektiginde uste tisort geciriyorum 3sn suruyor. Kapinin arkasinda asili tisort bulunduruyorum. Aynisini yapabilirsin sen de. Neden bu kadar sorun ettigini anlamadim.

  • stavro  (30.08.16 14:30:39 ~ 14:31:28)
evde sadece şort giyiyorum.

  • turkuaz  (30.08.16 14:35:33)
@hobareyy, nasıl bir şeyden bahsettiğini çok iyi anlıyorum. Benim de iki tane çok çok eski t-shirtüm var. Hatta bir tanesi böyle üzerinde koyu mavi aslan gibi bir yaratık olan bir 10-12 yaş kısa kollu erkek çocuk atleti. Yani onu ortaokuldan beri giyiyorum, delindi, aslanın gözünün feri söndü falan ama en değerli şeyim gaiba şu anda :D Yaş 29. Ama kışın giyiyorum bu eski şeyleri ben. Yine de rahatlık tartışılmaz.

Zaten her kapı çaldığında koridorda telaş içinde ordan oraya koşturmamın mantıksızılığı ortadaydı tabii. Ama @eylul, etek giyip kol atına kadar çekme yaratıcılığı nedir :D Evde straplez şıklık. Ben kesin kollarımı falan da sokarım içeriye ahahahaaa. İyice tırtıl gibi dururum öyle. Çok güzel yöntmler varmış ya :)
  • shadowcat  (30.08.16 15:39:13 ~ 15:42:25)
1. bol bir tshirt, altta da sadece iç çamaşırı.
2. kapı çalınca altıma bir şort geçiriyorum.
3. yatarken üstümü değiştirmiyorum.
  • peggy  (30.08.16 16:09:05)
1. şort ve havanın durumuna göre bazen de tişört. ama son zamanlarda tişört de giyiyorum havalar soğudu.

2. eskiden şortu çıkarıp pantolon giymeye çalışıyordum bıktım artık şort tişört açıyorum kapıyı.

3. hayır değiştirmiyorum. zaten hep yataktayım pc kucağımda takılıyorum butun gun; sadece yemek, wc, duş falan gibi şeyler için kalkıyorum.
  • apdulera  (30.08.16 20:01:19)