kedim kakasını tutamıyor

merhaba duyuru, geçtiğimiz ay şehir dışına çıkmak zorunda kaldım. dönmeme bir hafta kala annem kedimin kakasını etrafa yaptığını, çişini ise normal kuma yaptığını söyledi. bana tavırlı olabileceğini düşünerek pek üzerinde durmadım. geldikten 2-3 gün sonra da bu durum devam etti. veterinere gittik, öncelikli olarak parazit üzerinde durmamız gerektiğini ama tavır yapabileceğini de söyledi. parazit hapı yutarak eve döndük. önceleri bende tavır yapıyor herhalde diye düşündüm fakat az önce iple oyun oynarken emin oldum ki kakasını tutamıyor. çömelme hareketi veya pozisyon almadan farkında değilmiş gibi kakasını yaptı. fark etmedi bile. yarın veterineri ile tekrar görüşeceğim fakat çok aklıma takıldı duyuru. sebebi ne olabilir neden böyle yapıyor? bilen olup da cevaplarsa çok sevinirim. bu arada kedim 1 yaşına yeni girmek üzere ve erkek.

aklıma iki şey geldi.
birincisi ishal olabilir, ama öyle olsa zaten mesele ishal olması olurdu.
yani ishal olduğu için kakasını tutamadığı anlaşılırdı şimdiye kadar.

ama durum "farkında bile olmadan tutamama"ysa o bölgedeki kaslarda falan bir sorun olsa gerek.
bir şekilde belki o kasları etkileyecek bir fiziksel sorun yaşamıştır?

dilim varmıyor, ama yani evden dışarı bırakıyorsanız acaba anüs bölgesindeki kaslara zarar verebilecek herhangi bir cinsel taciz yaşamış olması ihtimali var mı?

ya da belki onun dışında o kasları etkileyebilecek ve bilmediğim(iz) tıbbi bir durum gelişmiş de olabilir.
mutlaka götürün bence de.

geçmiş olsun.
  • blatta hiberna  (28.08.16 23:18:21 ~ 23:19:15)
ishal değil kesinlikle. kabız asla değil. normal bir yumuşaklıkta denebilir. eve ilk geldiği günden beri dışarı da çıkmadı hiç. sanırım sorun dediğiniz gibi kaslarda olabilir. yarın götüreceğim kesinlikle. teşekkür ederim cevabınız için :)

  • katredin  (28.08.16 23:39:37 ~ 23:52:46)