yarınki müfettişlik sınavı hakkında

son gece hangi konulara çalışmalıyım sizce.
denizbank yapıyor sınavı bu arada.
sınav genel yetenek, türkçe kompozisyon ve ingilizceden oluşuyor.
genel yetenekte matematik ve türkçe olur.. türkçeler de genelde anlam bilgisi-paragraf falan galiba..
ingilizcede ise ne sorulur, hiç bir fikrim yok.. seviyem 6 sene önce proficiency idi ama yıllardır hiç ders çalışmadım.
sizce hangi konulara bakayım bu gece?
1-2 ales denemesi çözeceğim, hız kazanmak için.
kompozisyon konusu ne olabilir acaba? daha önceki yıllarda ne sorulmuştur, nereden öğrenilir.
bankaya sorduğumda pek cevap vermek istemediler, kıvırdılar sürekli.

genel kültür de nobel ödülleri devlet bakanlarının isimlerine türk yazarlarına falan bir bak istersen
genel yetenek de çok hızlı ol
ingilizce normal yani
komposizyonu ben matematik bölümünden olduğum için yazmamıştım hayırlısı
Başarılar !
  • chaud  (05.12.09 02:48:37 ~ 02:49:34)
sınava girdim dün, belki birilerinin işine yarar diye izlenimlerimi yazayım dedim.
sınava biraz geç kaldığım için genel yetenekte zorlandım, ama gene de iyi yaptım. 40 soru ve 40 dakika vardı, ben 4-5 dakika geciktim ve yaklaşık 15 soruya bakamadım. zaten sadece matematikçiler bu soruları zamanında yetiştirdi, işletme-iktisat vs. mezunları genelde benim gibiydi. sorular o kadar da zor değil, ama çok uzun ve zaman harcatıyor.
türkçe kompozisyonda; son krizde abd bankaları batarken türk bankaları karlarını önceki yıla göre artırdılar, sizce bunun nedeni...
ingilizce sınavı pek zor değildi.
ingilizce kompozisyon yazmayacaksınız demişlerdi ancak yazdırdılar, konu da Financial times'da yayınlanmış bir makale idi.. kapitalizm ve global kriz hakkında bir makaleden 3-5 satır birşeyler yazmışlar ve onunla ilgili 1-2 sayfa kadar birşeyler karalamamızı istediler.
iktisat-işletme vs. mezunları bile çok zorlandılar, ben hukukçuydum, ilk kompozisyonum güzeldi 2 sayfa yazdım ama ingilizce kompozisyonda döküldüm
genel kültür yoktu
  • de jure  (06.12.09 13:45:31)