HDMI'yla imtihan

Kurtarın beni şu illetten. Hırs yapıp kinlendim artık günahsız televizyona.
HDMI kablosunu taktığımda görüntü televizyona geliyor ancak ses bilgisayardan çıkıyor.
Ses ayarlanırana mı ne girdim ordaki HDMI seçeneğini seçip varsayılan yapacakmışım ancak HDMI takılı değil diyor.

Şimdiden teşekkür ederim.

şu yazıyı inceleyin sorun çözülmezse yeniden değerlendiririz sevgiler...

www.sordum.net
  • ekşicigeldii  (27.08.16 19:55:54)
@ekşicigeldii hocam oradakileri daha önce denedim ancak yazının da söylediği gibi HDMI çıkıyor ama takılı değil diyor yani üzerine basıp varsayılan olarak işaretle diyemiyorum. İlginç olansa takılı olması. Yani televizyonda görüntü var oluyor o sırada.

  • Cimhenun  (27.08.16 20:04:46)
bağlayın pcyi, o arada tv açık olsun pc kapalı ama hdmi bağlı olsun yani sinyal alamasın tv. bunu kapatmadan önce yapın. sonra açın pcyi. bir de öyle deneyin. olmazsa eğer sağ altta ses ikonuna sağ tıklayıp kayıttan yürütme aygıtlarına basın orda görünmüyorsa ordaki boşluğa sağ tıklayıp devre dışı bırakılmış, bağlantısı kesilmiş aygıtları göstere basın. olmazsa bilmiyorum..

  • hayati cozemeyen adam  (27.08.16 20:13:49 ~ 20:14:31)
Windows çubuğundaki hoparlöre sağ tıklayınca "playback devices" var. Oradan televizyonu seçip "set as default" diyince oluyor.

  • bazilika  (27.08.16 21:18:49)
(git:#1112828 ) halleden var. nasıl halletmiş or istersen

  • pembe baytar  (27.08.16 23:39:12 ~ 23:39:30)