Galaxy Note 4 Sürüm Düşürme

Arkadaşlar telefonum eskidiği ve ihtiyaçlarımı karşılayamamaya başladığı için kendime yeni bir telefon almam gerektiğine karar verdim ve gidip Note 4 aldım. Telefon kutudan cihazın aldığı en son güncellemeyle çıktı(Marshmallow 6.0.1). İnternetteki araştırmalarımdan cihazın bu güncelleme ile kötüleştiğini öğrendim. Böyle bir cihaz için de gerçekten bataryasının çok kötü gittiğini düşünüyorum. Bununla beraber kapalı şarj ettiğimde de çok ısındığını farkettim. Eski telefonumda sürüm düşürme işlemi yapmıştım fakat garanti dışı kaldı mı hiç hatırlamıyorum zira eski cihazım rootluydu. Bu cihaz da daha yeni ve root düşünmüyorum. Resmi Samsung romu kullanacağım ve bu durumda dahi cihaz garanti dışı kalır mı bilmiyorum. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Şarj olurken çok ısınıyor çünkü kutudan "fast charger" çıkıyor. O normal. Kullanım sırasında ısınıyorsa sorunlu bir uygulama kurulu olabilir.

Bataryası da birkaç dolum ve boşaltımdan sonra düzene girer diye düşünüyorum. Ne kadar zaman önce aldın?

Ben note 4'ü hem Android 5 ile hem 6 ile kullandım, kötüleşme görmedim. 6'dan daha memnunum.
  • harzem  (27.08.16 19:32:33 ~ 19:33:14)
Dün aldım cihazı ama kapalıyken ısınması da garip. Ayarlardan hızlı şarjı kapatmıştım oysa ki.

  • volkatina  (27.08.16 19:51:05)
Isınma, hızlı şarj olayıyla alakalı bir şey.

Sürüm düşürmek için root'a gerek yok. sammobile'dan lollipop en son sürümünü indirin ODIN ile atın. KNOX sayacına da zarar gelmez, garanti bozulmaz hiçbir şekilde. Zaten Lollipop'tan sonra size soracaktır Marshmallow var isten mi? diye.

Ayrıca yeni bir tel alındığında yaptığım bir şey vardır, factory reset. Açılırken home, güç ve volume up tuşlarıyla. Wipe chache partitiın da işe yarayacaktır.

Tavsiyem, bu işlemlerden sonra Marshmallow'da kalmanız.
  • empty man  (27.08.16 20:30:14)
Aklımdaki bütün soru işaretleri gitti çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

  • volkatina  (27.08.16 22:32:06)
note 4 kullanıyorum, bir süre önce 6.0.1 güncelledim. öncekine göre bariz bir fark yok. hatta pil süresi bence arttı. sürüm düşürmeye uğraşmana değmez.

  • orpheus  (28.08.16 11:17:29)