kyk yurdu çıkma ihtimali

kyk yurdu genellikle maddi durumu kötü olanlara mı çıkıyor? benim annem ve babam emekli, bana çıkma ihtimali çok mu düşük? ilk defa başvuru yapıyorum da pek bilmiyorum bu işleri.

zannedersem durum iyi olsa bile yaşadığın şehir ve okuyacağın şehir arasındaki mesafeye bakıyorlar maddi duruma ek olarak. çünkü evi, arabası, maddi durumu iyi olup da yedeklere kalmadan doğrudan yerleşenler de var.

  • m e b  (27.08.16 13:57:43)
ev kendimizin, arabamız da vardı ama bana çıkmıştı.gerçi babanın vefat etmesi faktörü etkili de olabilir buna bilemiyorum.

  • mungojerry  (27.08.16 13:58:10)
Düsük degil. Sans tamamen cikabilir. Cok zengin arkadaslarima cikmisti.

  • alwayschargeneverbend  (27.08.16 13:59:57)
yeterince zorlarsan cikar, istanbul'daysan capa'daki kyk'ya gidip ona buna 'kalacak yerim yok yedek listede cok gerideyim bidibidi' yaparsan guzellik yaparlar muhtemelen.

ben yedek listede oldugum icin abdi ipekci yurduna gidip misafir ogrenci olarak kaydolup asile gecene kadar oyle takilmistim, ama olmustu nihayetinde.
  • lanc  (27.08.16 14:24:24)
maddi durumu kötü olan bana çıkmamıştı mesela. kütüğüme yakın olduğu için büyük ihtimalle. ama çıkmayı garantileyen şeyler şunlar;

-ebeveynlerin ayrı olması
-ebeveynlerden birinin vefat etmesi
-kalabalık ailede yaşamak
-okuyan kardeşlerin sayısı

bu gözler anne baba ayrı olup hem anadan hem babadan para tırtıklayıp beleş burs yiyen çok insan gördü. bursu aylık ayakkabı parası yapanı da gördü. hatta ben de bizimkileri boşamayı düşünüyordum bi ara.
  • aydogank  (27.08.16 15:41:13)