Lensle havuz/denize giren var mı?

Olur mu bu iş? artık deniz kenarında kör kör gezmek istemiyorum.

Denize giriyorum ancak saglam bir deniz gozluguyle. Su almadı simdiye kadar alırsa guvenemem cope atarım lensleri sanırım.

  • alwayschargeneverbend  (26.08.16 14:02:32)
deniz gözlüğüyle girersin. sadece lensle girme.

  • shotgunwoman  (26.08.16 14:03:18)
lensin markasına bağlı ben bazı lenslerle denize havuza girdiğimde suyun altında gözümü açtığım bile oluyor ama bazı markalarda ise duşa girdiğimde dahi rahatsız ediyordu. Riske gir derim

  • niceguy  (26.08.16 14:05:35 ~ 14:06:00)
ben lensle toplamda beş altı defa girmişimdir, ikisinde lenslerimi düşürdüm. keheehekhke. :( suda hep gözümü açıyorum ordan da kaynaklanıyor olabilir.

  • konar konmaz omer konur  (26.08.16 14:07:21)
Lensle giriyorum fakat kafamı suya sokmamaya çalışıyorum. Dalga falan gelirse yüzüme etkilemiyor bile. Sadece suyun içinde gözünü açma yeter.

  • lastdragonborn  (26.08.16 14:10:07)
giriyorum. gözüne su kaçırmamaya çalış o kadar.

  • sizofren06  (26.08.16 14:15:58)
tuzlu su lensi sanki çabuk eskitiyormuş gibi geliyor bana.

Ben yıllardır deniz gözlüğü veya dalış maskesiyle yüzüyorum. Bir problem olmadı.

Sadece gece yüzerken komik oluyor gözlükle :)
  • burfak  (26.08.16 14:21:22)
Giriyorum. Suda gozumu acmiyorum sadece.

Ya gole yuzmeye gidiyorum, basligi gorunce gozlugumu unuttugum aklima geldi of ya :D keske hic gormeseydim ahdjdj
  • kuehles blondes  (26.08.16 14:21:37)
gözün ıslanırsa sıkıntı oluyor bende heves edip denedim ama olmadı :( lensim kaydı gözüm ıslanınca düşmesin diye gözümü açamadım sonra görüş iptal zaten. kafamı hiç ıslatmam diyorsan olur ama.

  • yue  (26.08.16 14:38:22)
Su altında gözümü açmadan, dalıp çıkarım, yüzerim, eve dönünce lensi bile çıkarmam, yatıp uyurum. Öteki gün tekrar girerim. Su savaşı bile yaparım suda.

Yaptığım şey sağlık açısından yanlış, ama hiç sorun yaşamadım. İlerde "kör oldum :(" diye duyuru açabilirim ama.

göze doğru sekilde oturan kaliteli bir lens lazım ama. Biofinity dışında bi lensle yapmam bunları.
  • harzem  (26.08.16 14:54:42)
spor amaçlı yüzmüyorsam evet.
çok planlı gidiyorsam günlük kullanımlı lenslerden alıyorum, sabah takıp akşam atıyorum.

  • kayranin kedisi  (26.08.16 15:49:46)
Denize de havuza da giriyorum ama gozunu ovalarsan vs pit diye cikma olasiligi var denizde havuzda basima gelmedi ama dusta gozume su kacar da ovalarsam lens cikabiliyor. Girerseniz su kacirmamaya dikkat etmek, fazla ovalamamak lazim.

  • curukturpkokusu  (26.08.16 16:15:41)
Deniz, havuz, duş hepsi saglıksız lensle girmek için. Enfeksiyon riskini artırıyo girme derim.ben cok heves edersem kafamı hiç ıslatmamaya calısarak giriyorum ama genelde tercih etmiyorum. Ha bi kere aquaparka lensle girdim deli cesaretiyle bi şey oldu mu olmadı ama gözü elime de alabilirdim yani riske girmeye değmez.

  • pastörizesüt  (26.08.16 20:23:59)
lensler gozumdeyken deniz gozlugunu gozlerimi portletecek sekilde sikica takip denize de havuza da giriyorum 10 senedir. hic bisi olmadi.

  • superfluid  (26.08.16 21:07:12)
gözlüklü değil de gözlüksüz olarak sormuştum aslında. yani gözlüksüz illaki biraz su kaçacak o göze, çok sıkıntı yaratır mı?

  • bobinhoo  (26.08.16 21:35:23)
Giriyorum ama normalde kullandığım lensler pahalı olduğu için günlük lens alıyorum. Su kaçarsa, rahatsız ederse, vb sorun olmuyor.

  • marla is in my head  (29.01.19 15:26:21)