açlık moral bozukluğuna yol açar mı?

bugün sabah ve öğlen yemek yemedim. biraz sinirlerim bozuk ve birşey yemek istemiyorum ama şuan moralim çok kötü, dünün ve ondan öncekinin aynısı olmasına rağmen çok kötüyüm.

nedeni açlık olabilir mi?

özet: açlık moral bozar mı?

evet bildigim bozar. açken sen, sen degilsin..

  • 1adam  (24.08.16 20:00:17)
Bende o cok bariz oluyor. Uzun sure yemek yemediysem sinirli keyifsiz ve cok mutsuz oluyorum. Regl oncesi gibi bir ruh hali. Yemek yiyince hemen geciyor.

  • aquarium  (24.08.16 20:03:23)
Elbette bozar. Öncelikle gerekli enerjiden yoksun kaldığınız için vücudunuza ekstra stres uyguluyorsunuz. Karbonhidratlar insan vücudunun adeta yakıtı gibidir. Yeterli miktarda karbonhidrat ve kalori vücuda kazandırılmadığı sürece halsizlik, yorgunluk ve moral bozukluğu gibi durumlar ortaya çıkacaktır. Bununla beraber hormonal dengemize de zarar verdiğimizi unutmamamız gerekir. En azından günlük kalori ihtiyacınızı karşılayacak kadar yemek yemenizde fayda var. Doktor değilim ama sporcu olduğum için besin eksikliğinin moral motivasyonu ve performansı nasıl etkilediğini ilk elden biliyorum. Geçmiş olsun en kısa sürede eski mutlu günlerinize dönmeniz dileğiyle sevgiler...

  • ekşicigeldii  (24.08.16 20:06:26 ~ 20:06:53)
abi çıldıracak gibiyim ya bugün iş yerinde zaman geçmedi ve şuan patlama noktasındayım eğer açlıktan değilse kısmında bağlantı kuramıyorum :(

  • tamam onu da ben yaptım  (24.08.16 20:08:44)
bozar

  • f_d  (24.08.16 20:12:52)
Çok net bozar

  • yue  (24.08.16 20:23:47)
Bende sinir yapiyor

  • kassiopeia  (24.08.16 20:40:31)
tabii ki bozar kan sekerin dusuyor.

  • superfluid  (24.08.16 21:34:52)
Moral bozmaz, öfkelendirebilir. Farklı şeyler.

  • harvey  (24.08.16 21:40:24)
sinir ve moral bozukluğu garantidir aşırısı ağlama bile yapar

  • kirazıseviyorum  (24.08.16 21:41:59)
oruçlu olup da sinirli olmayan gördün mü hiç:)

  • nothing in my way  (24.08.16 21:47:25)
Kan şekeri +1, düştüğü zaman insanın dengesi bozuluyor, ruh hali dalgalanmaya başlıyor. Aşırı sıkı diyet yapanların sinirli olup oraya buraya saldırması da aynı sebepten, aç ayı oynamaz.

  • Sulfoxaflor  (24.08.16 22:00:12)
Evet kesinlikle. Kendi adima konusayim, aclik ve tokluk anlarim arasinda daglar kadar fark var.

  • stavro  (24.08.16 22:02:40)
açlık bende aşırı sinir yapıyor. beynim falan kitleniyor. bu da illaki moral bozukluğuna sebep oluyor.

  • jonestown  (24.08.16 22:29:49)
su içmeyi dene.

  • silver apple  (25.08.16 13:23:28)