Ram taktırsam mı ?

Hp Pavilion dv 9560 model bir laptopum var.. Google'dan yaptığım araştırmalar neticesinde makinenin en fazla 2 gb ddr rami desteklediğini öğrendim.. Hani ddr 2 ram'i desteklese hiçbir kuşkum olmadan takviye yapacaktım ama şimdi sadece ddr ram'i desteklemesi beni kuşkulandırdı.. Acaba 1 gb daha takviye yapıp makineyi 2 gb ddr ram'e çevirmek hız açısından tatmin edici bir artış sağlar mı ? bu arada işlemcim Intel® Core™ 2 Duo işlemci T5450 1.67 ghz..

o maksimum ram desteklemesi işletim sistemi ile de alakalı olabilir. yanlış hatırlamıyosam xp max. 2gb destekliyodu.

  • ron dennis  (03.12.09 19:13:37)
taktırın rahatlasın alet.

  • partizan  (03.12.09 19:16:18)
Taktırın tabi ama xp 2gb ram destekler diye bişey yok yanlış bilgi olmasın.

  • offday  (03.12.09 19:27:14)
taktırın fiyatı fazla bişi değil zaten. xp 32 bit 3.15 gb 64 bit de 128 gb ram destekliyor her sistem gibi. 2^32 ve 2^64 e denk geliyor.

  • dieselsingle2  (03.12.09 20:14:06)
xp 32 bit maksimum 3 gb destekler 64 bit bi işletim sistemi terabaytlarca destekliyordu yamulmuyorsam. arkadaşn slot sorunu war heral.

  • sw  (03.12.09 20:17:52)
arkadaşlar slottan ziyade açık söyleyeyim makinenin tam olarak özelliklerinden bihaberim.. Netten araştırdığımda bu model hp laptopların en fazla 2gb ddr ram'i desteklediklerini okuduğum için böyle birşey yazdım ve duyurumda bu ibareyi kullandım.. Acaba ben mi birşeyi yanlış anladım ? Hani benim anladığım makinenin anakartının en fazla 2gb'ı desteklediği yönündeydi..

  • joehigashi  (03.12.09 20:23:51)
senin anakartın 2 gb destekliyor sorun yok. ama windows xp yazılımı 3 gb ve 128 gb ram destekliyor ondan bahsettik. sen yine 2 gb yi geçme :)

  • dieselsingle2  (03.12.09 20:37:49)