kitap tavsiyesi

su an ne okuyorsunuz ? ne hakkinda? memnunn musunuz

1 adet turkce 1 tane de ingilizce kitaba baslamak isteyen birine ne oneririsiniz ?

infinite jest e başladım. henüz başındayım,şimdilik yorum yapamiyorum.

bundan önce understanding a photograph kitabını okumuştum. roman değil fotoğrafları yorumlamış. gayet güzel, kısa bi kitap.

ondan önce Turn the Ship Around u okumuştum. onun dili de çok sade idi. 3-4 günde bitti. liderlik kitabı ama klişe şeyler yok, normalde çok önyargılıyımdır ama bu kitabı sevmiştim.

türkçe olarak, zamyatin den biz i okumuştum. 1984 ü sevdiysen buna da bak.
  • sttc  (24.08.16 00:43:34 ~ 00:56:16)
şu an a tale of two cities ve ince memed-2'yi aynı anda okuyorum.

  • ruhen hastayim ben  (24.08.16 00:45:51)
alfred bester-yıkıma giden adam okuyorum, bilimkurgu seviyorsan öneririm.

  • vacigok  (24.08.16 00:52:46)
tesadüf : the picture of dorian gray fena ilerlemiyor türk filmi havası var
türkçe olarak da bir yandan kinyas ve kayra; güzel biraz fazla kötü ama güzel
saatleri ayarlama ens. vol.247618746 malumunuzdur zaten
cehenneme övgü; pek ilerlemiyor sevmedim sanırım.
  • mete kudur  (24.08.16 00:54:22)
sabahattin ali'nin 'içimizdeki şeytan' ını atlamışım, onu okuyorum sevdim, şaşırtmadı.
ingilizce çok sık okumuyorum ama en son we need to talk about kevin'i okudum beğendim onu da (filmini izlemedim henüz ama kitap güzel).

  • asisamus  (24.08.16 01:03:49)
şuan charles brockden brown "wieland" okuyorum. öneririm.

diğer öneriler: decameron, memoirs of a dutiful daughter, the farther reaches of human nature
  • lesmiserables  (24.08.16 01:12:58)
Aşık Bir Adam'ı okuyorum ama öncesinde Kavgam'ı da okumak lazım, ikisini birden öneriyorum. İngilizce en son Generation Loss'u okudum, değişikti epey, punk dönemi ama polisiye gibi de.
Alfred Bester'e de +1

  • kobuzchu kiz  (24.08.16 02:08:34)
Seçme Sanatı - Sheena Iyengar
Vişnenin Cinsiyeti - Jeanette Winterson

birlikte okuyorum. İki kitap da akıp gidiyor, şahane.

İngilizce olarak cepten de We Were Liars - E. Lockhart okuyorum.
  • buzbebek  (24.08.16 03:05:56)
türkçe: ince memed
ing: beyaz geceler (güzel öyküdür)

  • freetakilir  (24.08.16 12:01:37)