[]

Eski maaş farkları

Merhabalar,

Şöyle bir sorunumuz var. Teyzem 94'den beri eksik maaş aldığını farkeden bir emekli öğretmen. Durumu tesadüfen fark edince ankara sgk'ya dilekçe yazıyor. Bu son maaş doğru hesaplanıyor. Fakat 94 yılından bu yana alamadığı kısmı alıp alamayacağına dair bir sonuç elde edemiyor.

Ps: 94'ten beri ek göstergesi 3000 olması gerekirken 2600 gösterilmiş.

1. Şimdi toplu olarak eski maaş farklarını alabilir mi?

2. Bunu talep etmek için nasıl bir yol izlenmelidir?

3. Bimer'e yazmamızı tavsiye eder misiniz?

Gününüz ve geceniz aydınlık olsun. Teşekkürler

 
Hiçbir bilgim yok alabilir mi ama Bimer ilgili. Bir şansınızı deneyin.


  • matilda  (23.08.16 16:34:27) 
verdiği üç kuruş fazla parayı şehit ailesinden bile söke söke alan devletin gerisi vermesini umut ediyorum.


  • tosiba  (23.08.16 16:38:55) 
Sorunun kökeni önemli olan. Doğru maaşına dair tüm bilgiler kurumunda mevcuttu da, memur hatası ile falan oluştu ise bu eksiklik, geri alabilir normalde. Emekli icin durum nedir bilemiyorum ama. Çalışan olsa idi, bakanlığın tahakkuk birimine yazacaktı. Ben çalışan olarak 4 yıl geriye dönük aldım mesela.


  • manuel mandalina  (23.08.16 16:40:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.