İş yeri sıkıntılarınızı anlatsanıza

Şöle aklınıza ne geliyorsa, iş yerime minnet ettirin beni..

Bir arkadaşın iş yerinde kızlar 2 gruba ayrılmış kıyafet yarıştırıyorlarmış iş abiye giymeye kadar gitmiş, çok hoşuma gitti ya var mı sizde böyle şeyler.

Aynı grupta olduğum çalışanlardan daha önemsenmeyecek işler yapıyorum. Kimsenin umrunda değil ne yaptığım.

  • Mcfly  (23.08.16 08:50:11)
sıkılıyorum ben arada o kadar.
akşama kadar sözlük-duyuru takılıyorum insanın gözü yoruluyor tabii skdyfhsnmdf

edit: dur lan buldum. abi günde yarım saat ara var, tek sigara içilebilen vakit aralığı da o. bak o biraz can sıkıcı işte.
  • naberabi  (23.08.16 08:51:38 ~ 09:01:56)
10 metrekare odada 7 kişi 7 bilgisayarla çalışmaya çalışıyoruz. 2 senedir klima takın dediğimiz halde takılmıyor, bu ay buharlı vantilatörlerden aldılar anca.

Odada çok yüksek sesle konuşan bir eleman var. Telefonda, hatta telefonda olmadığı zaman da iş yaparken kendi ekranındaki yazıları seslice okuyor. Uyardığımızda gülüyor.

Yaptırılan işler çok büyük bir ihtimalle bir ay sonra "aaa boşuna yapmışıız" haline geliyor. Yöneticiler vasıfsız, kararsız ve beyinsiz.

Bence minnet etmişsindir.
  • safepassage  (23.08.16 08:55:24)
www.eksiduyuru.com

biraz hafifledi şimdi gerçi.
  • elorelia  (23.08.16 09:08:32)
Patronum saat 7 de aramaya başlıyor. Artık he deyip geçmeye başladım.

  • petekpare  (23.08.16 09:13:47)
güvenliğimiz ölü domuz gibi kokuyor hem de her gün.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (23.08.16 09:15:27)
Daha bu sabah servis şoförü beni duraktan almadan gitmiş. Sordum, o da bana "Yaw hakkaten niye öyle oldu?" diyor.

İmiğini sıktığım. :/
  • chitosan  (23.08.16 09:31:43)
Cay cok kotu. Icilmiyor.

  • stavro  (23.08.16 09:35:35)
patronun yabancı kızlara yazdığı yazıları çevirdiğim dönem oldu. anlayamazsınız.

  • evde liyakat kalmamis  (23.08.16 09:35:38)
Öğle arası yatıp uyuyacak yerimiz yok. Çalışanlar çok dertli bu konuda.

  • teknikekip  (23.08.16 09:37:49)
@safepassage : +1

klima ve vantilatörde yok ,yapılan iş ve yönetici aynı .
tek fark odadakiler birbiriyle konuşmuyor , önceden cok siyasi konuşma filan olurdu yaşlılar arasında sessizlik daha iyi galiba
  • bnmzz  (23.08.16 09:42:55)
Bir de devamlı eleman arama gibi bir misyonum var. Mavi yaka ok da tekniker bul dediler dün. Sorgulamadan tamam dedim ama kariyer sitelerinde ilanları olan bir yer yani. Sebebi neydi ki?

  • petekpare  (23.08.16 09:52:53)
guzel duyuru kardes.

*susmuyor. hic susmuyor. sesi de cirtlak. bagirarak susmuyor hem de.
  • jimicik  (23.08.16 09:56:15)
Buraya milyonlarca şey yazabilirdim ama iki dakika önce bir yerden olumlu geri dönüş aldım hahahahahahhahahahaha

  • petekpare  (23.08.16 10:00:36)
iş yerime çok yanlış bir günde başladım, işe başlayacağım bir önceki gece olumsuz anlamda hayatımın dönüm noktalarından sayılabilecek bir olay yaşadım ve haliyle hiç uyumadan o moralsizlikle işe başladım. O zamandan beri de hiç ısınamadım aslında iş yerimden kaynaklanan değil yaşadığım şeyin etkisini sürdüren bir sıkıntı belki de

  • kullanıcı_adı  (23.08.16 10:08:23)
2 katlı ofisde 2 kişiyiz birde kedimiz var. Bütün gün laptopdan wiki-sözlük-duyuru-sozcu arasında mekik dokuyorum. arada bahçeye çıkıp sigara içiyorum kediyle oynayarak.Artık sıkıntıdan günde 1 paket gidiyor. Yüksek kesimin olduğu yerde olduğumuz için sokaklarda ıssız aq. Müşteri desen gelmiyor. Çok sıkıcı yani.

  • Hayalperest Vişne  (23.08.16 10:10:27)
1- SAP
2- Holding firması oluşu
Bu ikisi zaten ömrünü yemeye yeter.
  • tiny penny  (23.08.16 10:13:13)
150 kişilik kocaman açık ofiste gürültü eşliğinde çalışmaya çabalarken,
aynı şeyleri sürekli söyleyen
mühendis olmama ragmen excel doldurtma, register hazırlama, klasör düzenleme, bülten hazırlama vb sekreter işleri yaptırtan ecnebi bir koordinatörüm var.
kendimi işe yaramaz hissediyorum.
  • keneabidin  (23.08.16 10:24:51)
Kdv hesaplamasını bilmeyen patronum var.
2 patronum var aslında biri bu işlerden anlıyor. Diğeri mal ve hiç görmediğim bir egoya sahip. Geçen şöyle dedi bi çalışana (çalışan da öz abisi bu arada) "Senin dediğin mi olacak, benim dediğim mi olacak? Tabii ki benim dediğim olacak." Ofiste zaten 6 kişiyiz 4 kişinin patronusun bu egon kime a.q
Bi de sabah ofise gelir yalandan da olsa insanlık olsun diye Günaydın dersin. Hiç bir şey demez. Fetöcu diye ihbar edesim geliyo ki onun kuruluşlarından birinde çalışmış.
  • matilda  (23.08.16 10:29:22 ~ 10:29:47)
çaycıyı benimle aynı seviyeye getirip ona rapor vermemi istediler. Var mı arttıran?

  • laranja  (23.08.16 10:39:57)
ex aşkımınan aynı yerde çalışıyoruz. hemcinslerimin ona olan ilgisini fark ediyorum. ne var ki bir şey diyemiyorum. cezam bu şekilde sanırım

  • fallopian  (23.08.16 11:23:17)
sürekli bağıran ve aşağılayan üst yöneticiler var mesela bizim ortamda. üstelik bunları şikayet edeceğin bir merci de yok. emeğimizin karşılığını almıyoruz da sanki sadaka veriyorlar gibi bir durumla karşı karşıya kalıyoruz her gün.

  • whatyougetiswhatyoudid  (23.08.16 12:20:48)
anlatırsam iki meze bir küçük koyarım ortaya baştan söyyleyeyim

  • gulsum  (23.08.16 14:10:30)