Aracın verdiği arıza sinyali

Araç renault clio 2005. Daha önce de yanım söndü ama bugün hızlandıkça arada bir ekteki ışık yandı bir süre sonra söndü. Nedenini bilen var mı?
4.bp.blogspot.com

Isıtma bujısi arızası. Önemli bir şey değil ama bir tanesi bozulmuştur muhtemelen. Bir ara bir servise git değiştirsinler.

  • slayerrr  (23.08.16 00:52:20)
Kızdırma/ısıtma bujisi. Kışın motorun daha çabuk ısınması için kullanılan bi parça. Değiştirmişken 4 ünü birden değiştirmeyi tavsiye ederler genelde. Tanesi 20-30 lira arası bişeydi galiba.

  • bir3iki7  (23.08.16 00:58:18)
yakıtı ilk start halinde ısıtmaya yarayan kızdırma rezistansı gibi geldi bana, havalar soğudumu çalıştıramazsın sabah arabayı

  • killerbee  (23.08.16 00:59:38)
Daha 2 gün önce bilgisayara bağladılar sadece fren pedalı arızalı çıktı onuda temizlediler hiçbir sorun kalmadı. O arızanın da fren pedalından olduğunu söylemişti.
Zaten bu durumda hızlanınca olmuştu. Yine fren pedalı mı acaba?

  • six packsiz  (23.08.16 01:55:21)
arkadaşların dediği gibi kızdırma bujisi arızası. arabayı hemen çalıştırmaktan kaynaklı, kontaktayken ışıkların sönmesini bekledikten sonra marşa basman gerek. değiştir o bujilerin hepsini, kafan rahat etsin.

  • prompter  (23.08.16 09:38:34)