laptop ekran çözünürlüğü

1366x768 çok az değil mi? değilse laptop alacağım, yoksa nefret etmeme rağmen 1080p dandik ötesi lenovo ile idare edeceğim. bol bol yazı işi oluyor, oyunla işim olmaz da çok az şey sığmıyor mu ekrana?

bir de en iyi klavyeye sahip laptopu sorayım, lenovo diyenin kalbini kırmak koşuluyla. :)

danke.

1366x768'den 2880x1800'e geçmiş bir insan olarak gerçekten çok fark ediyor.steelseriesin vs. laptop firmalariyla yaptiklari anlaşmalar oluyor senin aradığın modellerde zor ama onlar güzel oluyor.

  • valkin rockefeller  (22.08.16 17:26:42)
Az. 1440*900'un altina inmeyin derim.

  • fever  (22.08.16 17:29:30)
1080p laptoplar da var. Onlara bak. Biraz tuzlu olabilir tabii.

  • himmet dayi  (22.08.16 17:46:10)
işte 1080p olayına kanıp lenovo almıştım, dünyanın en iğrenç paneli. her yeri ayrı berbat bilgisayarın. şu an o skalaya çıkacak bütçe de yok maalesef.

  • passion rules the game  (22.08.16 17:50:44)
2500tl seviyesinin altında 1080p çözünürlükte pek fazla seçeneğin yok, bende lenovo z50-70 var sende herhalde bundan bahsediyorsun kalitesiz bir tn panel kullanılmış görüş açısı değiştiği zaman renkler birbirine giriyor,renk doğruluğu srgb oranı çok kötü v.s,şu an yeni bir laptop araştırmasındayım yine lenovo bakıyorum ideapad 510 almayı düşünüyorum 1080p ips mat ekranı var görüş açıları ve renk ayarları daha güzel ebrar bilgisayarda i76500u-8gb ram-nvidia gt940mx ve 1tb modeli 2250 gibi birşeydi.klavyesi ile ilgili bir sıkıntım olmadı.

bunun haricinde kaliteli bir ekran istiyorsan ips panel kullanılmış olanlarına bakman gerekiyor tn panellerden uzak dur,beğendiğin bir laptop varsa notebookreviews üzerinden incelemelerine bak srgb ve görüş açıları ile ilgli kısımlarına bir oku ,lenovo harici dell xps,asus ux serisi laptoplar yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip fiyatları 3000 tl seviyesi ve üzeri olduğu için almayı düşünmedim.
  • sealth  (22.08.16 17:59:21)
tek olay çözünürlük değil ki. renk kalitesinden tut parlaklığa kadar bir sürü etken var daha önemli. leş gibi full hd paneller de var. çözünürlük az ama ekran da küçük, ppi olarak bakınca çok kötü değil. ha 1080p alınabilirse evet daha güzel elbette ama 768p de ekrana az şey sığması dışında netlik olarak çok kötü değil bence. 15,6" 768p, 23" 1080p ve 27" 1440p arasında ppi olarak çok büyük farklar yok.

  • ucan spagetticanavari  (22.08.16 18:17:37)
bilemedim ya, eldekiyle devam etsem en iyisi herhalde.

z5070 bu arada evet, parmakla 1 mm geri itiyorsun ekranı renkler değişiyor. acayip.
  • passion rules the game  (22.08.16 18:23:27)