Yeni mezun askerlik

Temmuz sonunda arkadaşın biri ben şubeye gidiyorum, mezun olduğumu bildirip tecil ettireceğim demişti. Ben "ya sonra giderim" deyip gitmedim. 3 hafta sonra hatırladım şimdi. Ben bu iş otomatik oluyor diye biliyordum ama gerçekten gerek var mı? Varsa ne zamana kadar yaptırmam lazım?

Çok teşekkürler.

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2019 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR."

Burdan otomatik tecillendiğini çıkardım, doğru mu?
  • Adramelekhh  (22.08.16 15:13:29)
Mezuniyetim girilmiş, 11 haziran görünüyor mezuniyet tarihi.

"Yukarıda kimlik bilgileri verilen Sayın XXX,
XXX (İNGİLİZCE) (TAM BURSLU)
Bölüm/Programından 11/06/2016 tarihinde mezun olmuştur."

J r r tolkien hayrani, sen otomatik alınmadığına emin misin?

Bir ara uğrayayım yine de kesinleştirmek için.
  • Adramelekhh  (22.08.16 15:34:51 ~ 15:35:40)
Otomatik tecil diye bir şey yok. Adamlar nereden bilsin kimin askere gideceğini kimin gitmeyeceğini. Askerlik şubesine gidecekzin. Yanında diploman ve 2 fotokopisi, kimlik ce 4 fotokopisi ve 6 tane vesikalık bulundur. Benden kimlik kopyası ve foto istemediler ama olsun. Orada bi form doldurucan sonra aile hekiminden onay alıp geri gidicen askerlik şubesine

  • glamdr1ng  (22.08.16 15:56:58)
İyi de o zaman neden 2019a kadar sıkıntı yok yazıyor ben orayı anlamıyorum.

Adamlar nerden bilsin demişsiniz de devlet bilmeyecek de kim bilecek :D
  • Adramelekhh  (22.08.16 15:58:02 ~ 15:58:42)
O değerler otomatik. Bende de 31 12 2019 yaziyor. Beraber girdigim beraber mezun olduğum arkadaşlarda 31 12 18
31 12 20 21 kafaya göre doldurmuş sistem. Mezuniyetten sonra 2 yıl tecil hakkın var. 11 haziran 2018e kadar tecilli olacaksın işlemlerden sonra.

  • glamdr1ng  (22.08.16 16:01:36)