farklı saatler vererek casusun ortaya çıkarıldığı dizi/film

merhaba, başlıkta zaten kabaca aradığım şeyi belirttim ancak biraz daha detay vermemde fayda var. dizi miydi film miydi hatırlamıyorum bir grup insan arasında casus olduğu kesin ancak kim olduğu bilinmediğinden yapılacak bir işin saati gruptaki herkese farklı olarak söyleniyor, sonra da o saatlerden hangisinde bir şey olursa casus bu yolla ortaya çıkıyordu. bu olayın hangi dizi veya filmde yaşandığını bilen var mı?

Game of thrones'ta tyrion kralın eliyken sanırım; baelish, varys ve pycelle arasındaki casusu bulmak için hepsine farklı şeyler söylemişti. kraldan hangisini duyarsa onun casus olacağını biliyordu.

  • saygilarefendim  (21.08.16 09:23:00 ~ 09:23:59)
bahsettiğiniz dizi the mentalist. aynı saatte otelde farklı odalarda buluşma ayarlanıyordu red john un adamını bulmak için.

  • hypathia  (21.08.16 10:45:53 ~ 10:46:14)
game of thrones değil de sanki daha bir polisiye/suç konulu bir yapımda vardı bu. mentalist'i hiç izlemedim. ezel veya sherlock'ta olabilir mi acaba diye düşünüyorum ama hala bulamadım

  • just a little faith  (19.09.16 03:05:00)
ezelde ki sahnede farklı saat verdiğini anımsamıyorum, şöyle birşey geçiyordu. 1 yerde 1 saatte hepsi buluşuyorlar dayının ve ezelin planıyla. temmuz orayı basaaktı ve dayı sanırım ezele diyordu ki kim masadan kalkarsa ilk o hain. hafızam beni yanıltıyor olabilir ama ezeli böyle anımsıyorum.

sherlock'un ise sadece ilk bölümünü izledim, bi' türlü ısınamadım ben o diziye.
  • mete kudur  (19.09.16 03:19:05)
sen söyleyince gözümün önünde canlandı şimdi o sahne ama o değil ya saat detayı çok enteresan geldiği için aklımda kalmıştı diye hatırlıyorum.

  • just a little faith  (19.09.16 03:25:52)