İngilizce Whatsapp Grubu mu Kursak?

Halihazırda var mı bilmiyorum; varsa ona dahil olalım; ama eğer yoksa kursakya bir grup. Hem dili taze tutarız hem de geliştiririz.

Mesela her grubun bir seviyesi olur ve her bir grupta 10 kişi olur. Atıyorum kişinin seviyesi upper intemediate. hem intermediate grubunda bulunup oradakilerin seviyesini geliştirmesine vesile olur, hem de advanced grubunda bulunup kendi seviyesini geliştirir. Kişi seviyesini biliyordur elbet.

Günlük konuşur ederiz hem de kaynaşmış oluruz, belki ileride dil zirveleri falan yaparız. Bence renkli olur.

Ya da farklı bir sistem de düşünülebilir.

Ne dersiniz?

modlar bunu üstte mi tutsa? biraz daha geri dönüş alalım.

ben de varım

  • aweamadeus  (20.08.16 23:16:03)
O is pek olmuyor. Deneyin gorursunuz:)

  • stavro  (20.08.16 23:19:23)
Ben gelirim de olmaz gibi geldi.

  • Adramelekhh  (20.08.16 23:21:01)
1-2 yıl önce kurmuştuk. muhabbet konusuzluktan dolayı kurudu. hep ıvır zıvır konuşuldu pek yararlı olmadı. zaten grubu yukarı çıkaracak biri de yoktu.

kurulursa katılırım ama keşke bir başlık belirlense. bir konu üzerinden konuşulsa...
  • kupigometa  (20.08.16 23:23:51)
C1 seviyesi olsun ben de varim. En yuksek gruba koyun beni. Altyazisiz film izleyebilenler grubu olsun adi.

  • Traveller  (20.08.16 23:24:54)
ben de varım mod arkadaşlar duyuruyu sabitlese keşke

  • bardakigüneşgözlüğü  (21.08.16 00:31:33)
aychayovsk'e mesaj attım, sabitlemeleri güzel olur geri dönüşlere göre bir eylem izleyeceğim.

  • body electric  (21.08.16 00:33:07)
telegram yaparsanız ben de varım :)

  • sırtçantalı  (21.08.16 00:38:42)
su an skype yapabiliriz isterseniz

  • bollocks44  (21.08.16 00:49:53)
+1

  • curukturpkokusu  (21.08.16 01:27:23)
count me in o.O

  • PearlJam  (21.08.16 01:34:36)
Ben pre-in 'im lazimsa geleyim

  • sen ne anlatiyon la  (21.08.16 06:21:31)
Varım

  • tirtpirt  (21.08.16 13:33:16)
kuruldu mu noldu?

ayrıca kurulduktan sonra seviyeye göre 3-4 kişilik gruplara ayrılmak lazım. sonra derin futbol stüdyosu gibi üst üste gelir her şey.
  • kupigometa  (23.08.16 18:44:44)
defaat ve defaaatle kuruldu, dağıldı. çünkü mesele whatapp grubu değil de, bir süre sonra insanlar o grupta paylaşacak birşey bulamıyor. yani işin ucu ortak keyifler/ilgiler ve gerçek hayata indirgenemeyince, ''ee bugün naptınız'' dan öteye gidilemiyor.

o yüzden olayı biraz daha özele indirgemek gerekiyor sanırım, ya bir konu üzerinde speaking topic mi ne diyorlarsa onlar seçilip farklı zaman dilimlerinde ona göre davranılabilinir ya da önce zirvesi sonra grubu kurulabilir. Yahut da bir zamanlar duyurusu açılan ancak sonradan bazı eblehler tarafından üzerinden gelir elde edilecek kaygısıyla şikayet edilen bir profesyonel meslek yardımlaşmasında tercih edilen dil olabilir. yani mesleki bir aksiyon da daraltılabilir. sanırım.

işbu yüzden grup kurmak ve bir anda kalabalıklaşmak çok kolay oluyor ingilizce gruplarında ancak tecrübeli arkadaşlarda çıkıp anlatacaklardır, bu grupların devamlılığı malesef olmuyor.
  • mete kudur  (23.08.16 18:53:03 ~ 18:53:37)