Vakumlu Kapı

Mercedes'in Bmw'nin filan kullandığı bi' sistem bu vakumlu kapı. hakkında bilgi sahibi olan var mıdır? nedir bu vakumlu kapı? ne işe yarar?

valla gördüğüm kadarıyla kapı çok rahat kapanıyor ve çok güzel bir ses çıkartıyor kapanınca :) bir de tahmin yürüteyim, bu tür kapılarda siz tam kapatamasanız bile o kendini kapatıyor..

  • guro1907  (02.12.09 22:55:33)
arabanın kapısı sert kapanmaz, şekil yapar. pek bi numarası yok bana göre. yıllar yılı asker bavulu minvalinde kapanan kuş serilerinde yaşadım ben(duyanda taksici sanacak). pnömatik diyolar galiba o sisteme. olay sırf şekil bana göre...

  • nictir git  (02.12.09 22:55:58)
yok pnömatik kapı havalı kapı oluyo', o değil. bu, kapının kapanış şeklinden ziyade kilidiyle alakalı olması lazım..

  • t joe  (02.12.09 23:08:01 ~ 23:08:15)
buzdolabı kapağı gibi olabilir mi ?

  • kimlanbu  (03.12.09 03:29:17)
yamulmuyorsam kapıyı kilitliyor efendim! özellikle bu kapı üzerinde eskiden elle çektiğimiz bir demir vardı ya... işte onu vakum yoluyla hüpletiyor.

ericandkat.com
  • ucan sincap  (03.12.09 07:46:30)