gusül abdesti sousu

Öncelikle trolleme falan niyetinde değilim. İnanç işleriyle dalga geçecek arkadaşlarında cevap yazmamasını rica ederim.

Az önce gusül abdesti aldım fakat çıkarken ayaklarımı yıkamayı unuttum. Kurlanırken aklıma geldi gittim ayaklarımı da yıkadım sizce abdestim sıkıntılı mı oldu? Abdestle aşkta şüphe olmaz derler ama bu şüphe değil gittim yıkadım.
Tşk.

www.dinimizislam.com

sıkıntı yok, devam.
  • elorelia  (20.08.16 14:23:04)
Tam senin yaptığın şekilde, unuttuğun yeri aklına geldiğinde yikayabilirsin.

  • manuel mandalina  (20.08.16 14:23:43)
Yalniz şu da var, bu konulan kaideler; şurani şu kadar sayıda yikayacaksin vs, bunlar o dönemin arap cografyasinda, temizliği tam olarak sağlamayı garantilemek amaçlı şeyler. Yoksa günümüzün modern şartlarında ortalama kısa bir duş ile bu temizlik saglandigindan, önemli olan niyet oluyor. Niyet+ağzı-burnu-vücudu yıkamak temel olan. Yoksa ayaklar zaten bi şekilde yıkanıyor o arada.

  • manuel mandalina  (20.08.16 14:28:14 ~ 14:29:31)
zamanında tek tek parmak araları ve topuk özellikle yıkanır diye öğrenmiştim ben. hem de bunun belirli bir sırası var bildiğin gibi. araya başka şeyler sıkıştırılmıyor. hani çıkıp kurulanayım sonra yıkarım gibi değil, bir bütün olarak abdest tamamlanır gibi. önemli olan niyet kısmına da katılmıyorum. "benim içim temiz" demek gibi bir şey.

not: müslüman değilim.
  • ruhen hastayim ben  (20.08.16 14:42:19)
Abdestiniz kabul olmuştur; sorun yok.

  • fragile lady  (20.08.16 14:43:39 ~ 14:44:07)
sıkıntı yok. doğru yapmışsın.

  • 1adam  (20.08.16 15:50:26)