[]

İlk defa kontakt lens alımı

Değerli arkadaşlar,

Dün doktora gittim ve lens istediğimi söyledim. 2.75 astigmat olan bir göz derecemden dolayı bausch lomb soflens önerdi. Aslında yazdığı bc ölçüsüne uygun üretim yapan bir tek o var. Şimdi soru şu. Elimde lensle ilgili hiç bir şey yok. Ne almam lazım? Bir de iki gözümün numarası farklı. İnternette sağ sol takım olarak satılıyor galiba. Şimdi ben eğer aylık lens alırsam her göz için 3 ayda bir 89 TL mi ödeyeceğim?

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

 
aylık lenslerin içinde çoğunda 6 adet var. sen her iki göz için ayrı alacağndan altı ayda bir lens değiştireceksin -ki zaten o dönem doktor kontrolüne de gitmen gerekiyor.

solüsyon ve lens alman yeterli. nasıl takacağın konusunda vidolardan yarım alabilirsin.
  • cilekli krep  (20.08.16 10:53:19) 
Aynen,ayrı ayrı alacaksınız. Marka olarak bausch lomb da kullandım ama johnson&johnson'dan daha memnun kaldım,onu tavsiye ederim tabi bc değeri sadece bausch lombta varsa bişey diyemem. Lensmarket.comdan alıyorum genelde,orada çok daha uygun fiyatlı oluyor.


  • archery  (20.08.16 11:19:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.