kölnde ne yapilir?

bu pazar gunu gidip sali gunu donucem. tavsiyeleriniz nelerdir yer/yemek/icecek/muze ??

tabii ki köln katedrali ve botanik bahçesi
ren nehrinde gezi
başka şehirler seç kendine trenle gidilecek çevrrede
  • skyangel  (19.08.16 18:08:38 ~ 18:10:49)
ben koln'de 6 saat kadar bulundum, otobus transferim vardi. 6 saati de kolner dom'um cevresinde gecirdim bayagi keyifliydi, sans eseri 2 tane sokak jazz konseri vardi ayri yerlerde baya boyle sahneli mahneli

  • bollocks44  (19.08.16 18:18:52 ~ 18:19:04)
koln'e gitmedim hic ama gecen rastgele oradaki caminin resmini gordum, degisik bir mimariye sahipti.

  • jedilance  (19.08.16 18:30:57)
cikolata muzesi denilen yere gitme de..orada sport muzesi olacak: www.sportmuseum.de

gidemedim ama tavsiye ediliyor.

ren nehri kenarinda takilmaca olabilir. kolsch var kendi biralari.
  • ubi dubium ibi libertas  (19.08.16 19:00:00)
1.Hayvanat bahçesi
2. Çikolata müzesi
3. 2'nin hemen karşısındaki hardal müzesi
4. Köln Filarmoni (sağlam konserler oluyor klasik müzik)
5. tren istasyonu çevresindeki müzeler..
6. Köprünun karşısında bir kule varmış oraya gitmedik onun orada bir park varmış diyorlar..
7. İstasyonun müze tarafı değilde diger taraf şehir merkezi... alışveriş vs. Yaparsın. Dukkanlar vs.
8. Market ararsan da o magazların olduğu yerde BOSE mağazası var kulaklık hoparlör satıyor. Onu görünce sağa dön düz git. Yol bitiminde REWE var.

9 bisiklet kiralamak istersen eger. Tren istasyonunun arka kapısından çık. Sağa dön. Düz gitm köprü altında sağ kolun üzerinden kiralarsın. 10 euro günlüğü. Yalnız pasaportunu ve 100 euro kapora istiyorlar..

Daha yazarım istersen ama şimdilik yeter bunlar sanırım
  • greatviolinist  (19.08.16 22:28:26)
the bird adlı mekanın hem yemekleri hem de içkileri çok başarılı.
beef brothers'ın hamburgerleri de baya başarılı.
şehrin kuzeyine doğru Kölner-Wein-Depot Josef Wittling adlı devasa yerde çok çeşitli şaraplar satılıyor, alıp 10 dakikalık bir yürüyüş sonrası rhine nehri kıyısında keyifli bir öğleden sonra geçirebilirsiniz.
  • metamorfik  (19.08.16 22:54:43)