Panasonic Lumix dmc-fz72

basliktaki bridge fotograf makinesini almayi dusunuyorum. aslinda eski makine oldugu icin eksikleri var, fakat fiyat acisindan uygun gibi (0, ikinci el degil tabi ki).
20mm wide olmasi ve 60x zoom beni etkiledi diyebilirim. ayrica fotograf kalitesi de guzel.

manzara, portre vs icin kullanacagim, tatil fotograflari, aile coluk cocuk vs. lensi degisen bir sey (slr) istemiyorum.

bu makineyi kullanan yada baska onerisi olan varsa dinlemek isterim.
hadi bakalim

bu değil tz1 vardı bende 10 zumlu ve rakipsiz bi makineydi.

panasonic fotograf makinesine hep sıcak bakarım. hatta almayı düşünüyorum gene.

60 optik zum olamaz diye düşünüp baktım ve evet 60 değil 12.

bendeki de 10x idi ama çok iyiydi. lensleri leica zaten çok iyi. kompakt makine ama şu anki nikon'umdan daha başarılıydı. çalındı :(

FZ72 olmasın sizinki? onun 60 zumu varmış. zum önemli. (varmış 60zum, impressive)
  • yoggi  (19.08.16 17:32:36 ~ 17:37:55)
evet, fz72 olarak duzelttim basligi.
calinmasina uzuldum, daha iyilerini alirsiniz artik.

aslinda sony hx400v ve canon sx60hs ile arada kaldim. onlar daha pahali ancak ozellik olarak yakinlar.
cok kararsizim.
  • ekyil  (19.08.16 17:44:02)
teşekkür ederim. şimdi 100 liraya 2. el alınabilecek bi makine. alabilirim, o derece iyiydi.

panasonic gerçekten candır. hiçbirinde bu zumu bulamazsınız. pişman olmazsınız.
  • yoggi  (22.08.16 09:48:02)