Fit In Time Muhabbeti Nedir?

Bana yeni nesil umut tacirliği gibi göründü: www.fitintime.com.tr

ben tehlikeli olduğunu düşünüyorum bu işin. Sen sabah akşam ye iç yat. Sonra götü devir elektrik verdirerek zayıflamaya çalış. Bilmiyorum..

  • lcha  (19.08.16 16:27:09)
Bunun nasıl etki ettiğini bilmek için kasların nasıl kasıldığını bilmek gerekiyor. Kaslar izometrik ve izotonik olarak iki şekilde kasılır. İzometrik kasılmada eklemler devreye girmez, yani bir eğilip bükülme olayı olmaz; kasın boyu sabit kalır fakat gerilimi artırılarak kasta statik bir kasılma yaratılır. Bunun en popüler örneği Plank egzersizidir. Bu egzersizde kasa herhangi bir stres uygulamazsın, eklemlerde açılıp kapanma olmaz; sadece sabit bekleyip kaslarınızı kasarsınız ve bu yolla güçlenme ve hipertrofi oluşması sağlanır. Bu elektrik verme işi bu sınıfa giriyor biraz. Herhangi bir ağırlık kaldırmıyorsunuz eklemleriniz hareket etmiyor ama kaslar uyarılıyor. Eğer bahsettikleri gibi kaslar gerçekten uyarılıyorsa, yani kasılıyorsa işe yaramaması için bir neden yok. Mantıksal olarak senin izometrik kasılmada yaptığını elektrik marifetiyle simule ediyor fakat kaslar uyarılmıyorsa sadece vücuda elektrik veriliyormuş gibi bir şey oluyordur herhalde.

  • angelus  (19.08.16 16:46:05)
Bir arkadaşım şube sahibi. Beylikdüzü'nde beko'nun ordaki outlet'in içinde olan şube. Ben de aynı şeyleri sorduydum ona ama söyleyebileceğim kadarıyla gerçekten işe yarıyor. Bir tek egzersizler harbiden çok yoğun aç gidip bayılanlar veya kusanlar oluyormuş.

  • chiper  (19.08.16 16:50:45)
Yeni?

2012'den beri Turkiye'de olduguna gore o kadar da yeni sayilmaz.

eksisozluk.com
  • crown  (19.08.16 17:09:34)
hastanelerde fizik tedavi bölümlerinde aynı bu şekilde bir olay var elektrik vererek hareketler yapıyorsun kimisi zayıflamak kimisi sağlık sorunları nedeni ile gidiyor, tabi kimin kontrolunde yaptığın önemli.

  • eja  (19.08.16 17:25:38)