amerikapostam.com aracılığı ile klavye alacağım bilgisi olanlar...

Amerikapostam.com aracılığı ile klavye alacağım.

Klavye Türkiye de;

www.hepsiburada.com

Ortalama 740 TL yani

Klavye Amazonda;

www.amazon.com

150$ Klavye + %10 amerikapostam.com alsa = 165$ yapar

165x3= 495 TL

Arada 245 TL fark var..

Şimdi size sorum gümrüğe takılır mı? daha fazla masraf çıkar mı? eklemediğim bilmediğim ekstra paralar öder miyim? kısacası deneyimlerinizi ve bilgilerinizi rica ediyorum.

Amazondan alırken zaten gümrük vergisini de alıyor diye biliyorum. Tc kimlik no falan veriyorsun sonuçta. Klavyeye bu kadar para verilmez bu arada. Paran bolsa ver tabii :D

  • glamdr1ng  (18.08.16 21:04:40)
amerikadanpostam daha fazla alabilir ve gümrük masrafını da ister, o da 30 dolarmış.

amazon'dan direk alırsan Price: $149.95 + $45.30 Shipping & Import Fees Deposit to Turkey

yuvarlak 600 tl'ye gelir, daha sorunsuz gelir. 2 ay sonra da o 30 dolar gümrük ücretinin iade edilme şansı var, genellikle oluyor...
  • passion rules the game  (18.08.16 21:18:08)
@khiran @passion Bu ürünlerin gümrüğe takılma ihtimali var mı peki?

  • bir peynir kutusu kibrit  (18.08.16 21:37:03)
amazon'dan alırsan vergiyi önceden ödediğin için takılmaz zaten aracı şirketler hallediyor o işleri, o vergiyi de almıyorlar genelde amazon iade ediyor bir iki ay sonra.

  • passion rules the game  (18.08.16 21:37:53)