işe yeni başlayacak eleman atarı

Selam romalılar,
halihazırda 10 kişilik bir ekibim var.
Salı günü yeni iş başvurusu geldi. Perşembe başla bir hafta bakarız öğrenebilecek misin sonra tekrar konuşuruz dedim. O arada yol ve yemeğini de veririm dedim.
Bugün geldi başladı. Bir iş gösterirken eli biraz kaçtı "sende vur deyince öldürenlerden çıktın" dedim. ben işi bırakıyorum azarlayacak başka birini bulun dedi. çıktı gitti.
20 yaşında üniversite öğrencisi bir kız.
Yeni nesil mi çok nane ben mi manyak patronum çözemedim.

anlattığına göre sende hiçbir sıkıntı yok. fazla atarlı davranmış eleman. işi beğenmemiş olabilir, belki başka bir şeye canı sıkkındır, belki de kim bilik huyu böyledir.

vicdan yaptıysan ara gelsin devam etsin işine. ama böyle bir huya sahipse ben olsam çekmezdim.

yerinde olsam ağır patron olur, oluruna bırakırdım.
  • burty  (18.08.16 13:41:34 ~ 13:42:16)
bana bu cümle kurulsa gülüp di mi yaa, pardon derdim ama siz yine de uzun süredir tanımadığınız kişilere şaka yollu laf atmayın bence. neden böyle tepki verdiğini bilemezsiniz, çok nane olduğundan değil; yaşadığı kötü tecrübelerden ötürü de tepkisini ayarlayamamış olabilir.

  • evde liyakat kalmamis  (18.08.16 13:43:54)
bırak otursun evinde ya koca beklesin yada genel müdür olarak başlatacak yer bulsun
Cesario +1

  • çınarım  (18.08.16 13:43:55)
bugüne kadar harcadığı 1 tl de bile kendi emeği olmayan insan.
senlik durum yok hacı.

  • seyduna6687  (18.08.16 13:44:52)
yeni nesil'in bizimle alakası yok. diğer yandan bu onları yaftalayarak ötekileştirmemiz anlamına gelmiyor. onların da huyuna gidip çalıştırmanın yollarını bulmamız lazım.
bununla alakalı kitaplar vardır. yoksa da internette hap niyetine makaleler.
zaman nesilleri dönüştürdüğü gibi, bizimde bu dönüşüme ayak uydurmamız gerekiyor.
@nymphe işin rast gitsin, tabancandan ses gelsin ;)
  • cliquot  (18.08.16 13:47:31)
bastan gitmesi hem de kendi gitmesi isabet olmus.

belirttiginiz gibi soylediyseniz vicdanlik bir durum yok.

yeni nesil de 'genellersek' cok simarik, kaprisli, cok bilmis, ukala.
  • jimicik  (18.08.16 13:49:09)
bir çoğu cacığa hıyar olamaz, prenses sendromundalar. Arkadaşım veterinerlikte okuyor, stajı büyükbaş hayvanların olduğu bir çiftlikte yapıyorlar, kızlardan bir tanesi "ben elimi sürmem o teknikerlerin işi" demiş.

Lan mal önce işi öğren sonra teknikerlere verirsin işi.
  • kimlanbu  (18.08.16 13:55:02)
cliquot'un dediklerine katılıyorum, iş ahlakını beğenmediğin koca bir yeni nesil olabilmesi ihtimali varken hepsini de direkt göz ardı edemezsin.

  • ebonni eth atc  (18.08.16 14:01:30)
çalışanım olan 10 kişinin 6 sı onun yaşlarında ve bir sorunumuz yok. Sadece bir tanesi fazla çakal onu da adam edecem inat ettim.
makyaj yasak dememe rağmen inatla sürülen kırmızı rujdan anlamalıydım bi cacık olmayacağını neyse ders oldu

  • nymphe  (18.08.16 14:09:02)
öncelikle @cliquot +1 her nesilin farklı iş anlayışları var, 96lı insan piremses ise piremseslerle çalışma yöntemlerini öğrenmek de kurumların görevi. türkiyede tabii çalışma saatleri, şartları, ödüllendirmeleri falan hala geçen yüzyılda kaldığı için bireysel olarak bunu çözebilir misin bilmiyorum. ayrıca ofiste makyaj neden yasak merak konusu :')

  • freya  (18.08.16 14:28:02)
ofis değil burası :( yemek yapıyoruz biz. Öyle olunca takı da yasak, saç açık gezmekte, ağır makyaj da yasak.

  • nymphe  (18.08.16 14:32:52)
işi beğenmemiştir. o da bahanesi olmuştur. ya da deneme süresi diye para vermediğiniz halde laf söylediğiniz kıl olmuştur.

bilinmez

edit:_________________________
tik koyulmaması tikimde bile değil ama fikir sorulan bi duyuruda sadece beğendiğiniz cevapları tiklemeniz enteresanmış.

olayın tamamını anlatmadığınız sürece haklı olup olmadığınızı anlayamayız.

not: sigortasız eleman çalıştırmak yasal değil. deneme süresi bile olsa.
  • yoggi  (18.08.16 15:05:52 ~ 16:35:04)
Sizde bir sorun yok. Biraz bozulmasini anlarim da "ben işi bırakıyorum azarlayacak başka birini bulun" yersiz olmus.

  • stavro  (18.08.16 15:29:30)
işte bunlar hep instagram.
bu çocuklar ergenliklerini o mütiş instagram hayatlarına bakarak geçirdiler, kendileri ne olursa olsun. babası evde ayak kaşıyan, hırbo bi tip, kız piremses. he.

  • neynep  (18.08.16 16:11:28)