Sehpaya bakinca ne görüyorsunuz?

Ben şahsen farklı bi bakış açısı, yaratıcı düşünce ve gelişmiş bir estetik duygusu görüyorum.Bence bu bir sanat eseri. Çok mu abartıyorum?

götünü dönmüş bir gergedan görüyorum.

edit: su aygırı evet tamam.
  • zgrydn  (17.08.16 12:51:39 ~ 12:54:56)
BENCE abartmışsın
ben sadece yaratıcı düşünce görüyorum.
estetik hiç değil.
  • basond  (17.08.16 12:52:20)
@zgrydn ahahah ama su aygırı olmasin.

  • trejemu  (17.08.16 12:53:48)
Sehpa zanaattır, sanat değildir, sanat olsa duramazsın.

Maden görüyorum sehpaya bakınca, pantolonda bozuk paralar birikmiş hışır hışır ediyo diye madeni paraları sehpanın üzerine koymuşum da.
  • wilhelmwasmuss  (17.08.16 12:56:30)
Bildigin sehpa da bir nebze sanattir zaten. Olagan ustu bir sey gormuyorum. Sanatsal olup olmamasindan once estetik olup olmamasina bakarim ben. Estetikse benim icin ayni zamanda sanatsaldir.

  • stavro  (17.08.16 12:59:31)
@wilhelmwasmuss bence işlevine göre değişir. Böyle bir şeyi sadece sehpa işlevi için evine alır koyarsan zanaattir bence. Kimsenin sadece misafiri çayını koysun diye bunu tercih edeceğini sanmıyorum.

  • trejemu  (17.08.16 13:00:21)
Suaygiri suyun icinde ve cam suyun yuzeyi gibi olmus ya, ben de bayagi begendim. Sehpa camlarinin su yuzeyi gibi oldugunu ben de cok dusunmusumdur ama icinden bir suaygiri sirti ve basi cikarmak sahide yaratıcılık isteyen bir sey. Sanatci dedigimiz boyle bir sey iste.

  • shadowcat  (17.08.16 13:10:32)
yaratıcı bir fikir olmuş

  • supermatik  (17.08.16 13:17:24 ~ 13:27:25)
haa ben o fotoğrafı görmemiştim ya telefondan girdiğim için heralde. genel olarak ''sehpa'' ya bakınca ne görüyorsunuz diye anladım haliyle.

bence gene de bu bir sanat eseri değil, sadece estetiklik var, sanat estetiktir ama estetik görünen her şey sanat eseri değildir. sanat eseri bir mesaj içerir, özgündür, yaratcıdır ve aynı zamanda estetiktir.

bence bu, ''sehpa'' olsun diye üretilmiş, işlevi ön planda olan ama estetik de bir görüntüsü olan zanaat ürünü.
  • wilhelmwasmuss  (17.08.16 13:23:18)
Sanat eseri, ama işlevsel değil. İşlevsel olmayan bir şeyi evime sokmam.

  • dissendium  (17.08.16 13:28:46)
Sanat mıdır bilmem ama benim hoşuma gitti konsepti.

Yalnızca kullanılan fotoğraf, daha doğrusu fotoğrafın çekildiği açı kötü.
  • burfak  (17.08.16 13:32:59)
Ben çok beğendim, oldukça yaratıcı.

  • chitosan  (17.08.16 13:37:03)
güzel.
ama evime alırmıyım? - hayır.

  • seyduna6687  (17.08.16 13:48:04)
Bence çok hoş, evime de alırdım açıkçası eğer fiyatı uçuk değil ve evin normal haline uyumluysa alır kullanırım, gayet güzel.

  • mutekebbir  (17.08.16 14:08:27)
başıma bir iş gelmeyecekse beğenmedim ben bu sehpayı. hem de hiç. inanılmaz kaba duruyor. tamam, fikir yaratıcı. sehpanın yüzeyinin su olarak düşünülmesi gerçekten çok güzel ama daha zarif bir tasarım ile bu güzel fikri yansıtabilirlerdi.

  • köstebek kurabiye  (17.08.16 14:45:37)
yaratıcı sayılmaz bana göre, sehpalarda çeşitli objelerin ayak yerine kullanılması yeni değil çünkü.
suda yüzüyor gibi olması güzel olmuş +1
ama ben kullanmam +1
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (17.08.16 15:08:09)
ben göte haddinden fazla konsantre oldum. evime almam.

  • naberabi  (17.08.16 15:12:11)
şimdi sözlük anlamlarından yola çıkacak olursak; bu bir eser ve bunu yapan kişinin hayal gücünü kullanıp görsel şekilde ortaya sunması amacı da sanat oluyor. dolayısıyla bu bir sanat eseri. sanat sanat için olmuş.

günlük hayat anlamlarından yola çıkacak olursak; bu nedir ya. evin içine oturmuş su aygırı neresi estetik. rengi tipi iğrenç. çok kaba. üstüne tepsi koysan durmaz. çocuk görse korkar. şimdi bu 50-100 lira da değildir(sanat eseri ya...). bunun ne sanatla ne de eserle alakası yok. bedava versen eve almam o derece. hatta 50 lira versen yine eve koymam. sehpaya bakınca ne görüyorsunuz sorusunun cevabı ise boşa harcanmış zaman ve emek görüyorum.
umarım ağır olmamıştır?
  • cahs  (17.08.16 15:19:53)
Lisede yurtta kaldığım yıllarda bi çocuk ile keçi yavrusuna ne denir? Tartışması olmuştu.Eleman İç anadolulu köyde büyümüş.. Ben ise memlekete ömrüm boyunca 1-2 defa gitmiştim, ama köyde kecinin yavrusuna ne dendiginden adım gibi eminim.Tartisma uzadı sinirler gerildi, evet gerildi :D Ben ısrarla sizin ne dediginizi bilmem ama bizim köyde şöyle şöyle derler dedikçe eleman "sen köy mu gordun hayatinda" argumani ile sürekli bana karşı çıkıyor. En son ben yine bizim köy deyince seni de fikeyim, köyüde fikeyim deyince suratinin ortasına yumruğu parlatmistim. Velhasil kelam @cahs ciğim ne düşünürsem düşün köyüme küfür etmedigin sürece mesele yok :))

  • trejemu  (17.08.16 16:40:58)