Mini uydu alıcımla bir türlü kanalları bulamıyorum

fox tv ile showtv çıkmıyor diye tüm uyduyu sildim. şimdi kanal arıyorum bulmuyo nerde hata aypıyor olabilirim? youtube'da ki videoları izliyorum aynı şekilde yapıyorum olmuyo. evde 3 tv var 2 sinde sprun yok. mutfakta sorun yaşıyorum.. bilgisi olan var mı?

biraz önce 50 tane kanal filan buldum trt kanalları arada gidip geliyo 1 saniyelik kesintiler oluyo. büyük kanallardan fox-show- yok yine

transponderların hepsinde arıyorsun değil mi? ağ arama da açık olmalı.

gerçi kesinti görüntüde oluyorsa kablo ya da uydu alıcıda bir sıkıntı olabilir.

yine de mesela www.lyngsat.com fox için sırf 12329 H tarat gelecek mi bir bak.
  • passion rules the game  (16.08.16 15:41:15)
@sl78 evet lnb'de sorun varsa sanırım. benim uyduda ayar kısmı biraz farklı diğer uydularıa göre. lnb 1 giriş yapıyorum 0.42 derecede. otomatik tüm frekansları bulan frekansla arıyorum arama yapılamadı diyor. tek tek elle girip arama yaptım 50 tane filan buldu. ama fox-show-beyaz tv filan yok hala.

@transponderların hepsinde aramak nasıl oluyor?
  • xu  (16.08.16 15:57:58)
ya bazen ekranda mesela atıyorum 12329 H de arıyor sadece, o zaman fox kanalı çıkar sadece. hepsi dedin mi tümünü sırayla tarar. tabi uydu alıcıdan alıcıya değişiyor ama genelde yüklenmiş oluyor o "hepsi" ayarı. mesela "tüm transponderları tara", "önceden belirlenmiş", "elle gir" gibi ayarlar var bendekinde.

hatta eğer tek o transponder ve fec bilmemne ayarında ararsan, o kanalın direk çıkması lazım. show tv bende de otomatik çıkmazken, manuel aratınca çıkıyordu.
  • passion rules the game  (16.08.16 16:13:47 ~ 16:26:10)
arkadaşlar lnbde sorun var bende ya. sinyaş seviyesi yüzde 30larda. ne yapmalıyım? sorun lnb

  • xu  (16.08.16 17:07:30)
@sl78 hocam aynı uyduya bağlı 3 tv var evde. 2 tanesinde hiçbi sorun yok. bi tanesi göstermiyor. yani uyducu dışında ben yapamazmıyım bu nasıl bir sorundur sinirlendim yahu ?

  • xu  (16.08.16 17:12:04)
Öncelikle o iki receiveri kapat öyle dene. Olmadı LNB 4 lü sanırım? O uğraştığın yerin kablosunu başka bir çıkışa takıp dene.

  • teknikekip  (16.08.16 17:13:46)