Kahve

Arkadaslar merhaba,

Size birkac sorum olacak. Artik nescafelerden biktim, o zift gibi aci tadina daha fazla katlanamayacagim. Size birkac sorum olacak

1. El degirmeni olarak sozenin degirmenlerinden alicam. Bunda hem french press hem turk kahvesi boyutunda kahve ogutebilir miyim? Iki cesidi mevcut sanirim. Uzun ince olan 60,kisa tombul olani 75 lira falan. Hangisini tavsiye edersiniz ve nerede bulurum istanbul disinda? Internet de olur aslinda.

2. French press aldim bi tane, onun icin kahve olarak ne tavsiye edersiniz? Tchibo african blue deneyeyim diyorum ama bilemedim. Aci bir sey olsun istemiyorum.

3. Bu bayat turk kahvelerinden de biktim onu da cekirdek olarak alicam. Bir de onun icin tavsiye istiyorum mumkunse.

Not: sozlukten kahvedelisi'ne mutlaka danisin diyenler olacaksa halihazirda kendisine mesaj da attim :)

Tesekkurler..

2- Guatemala olanı mutlaka dene

  • kablelvuku  (15.08.16 21:11:15)
1. uzun ince olanı alacaksın. her türlü kalınlıkta çekersin.

2. madem öğütme işine giriyorsun, adam gibi çekirdek kahve al. sanalbaharat, kahvefabrikasi vs. den alabilirsin. öğütülmüş kahve hızla bayatlar. çibodan öğüttürüp eve getireceğin kahve bayat olur. hatta öğütmeden de bayattır. starbucks, tchibo gibi yerlerdeki çekirdekler uzuuuun süre kavrulmuş halde beklerler. halbuki internetten alacağın kahve kavrulup yollanır.
  • mattiadestro  (15.08.16 21:44:17)
tchibo african blue güzel. tchibodan alacaksanız tavsiye ederim.

  • slow like honey  (15.08.16 22:13:02)
tombul sozen her turlu cekiyor, hem aeropress hem turk kahvesi icin ayarlanabilir.

  • disq  (16.08.16 12:48:56)
Kurukahveci mehmet efendinin filitre kahveleri var. Colombia olanlarini tavsiye ederim. Taze ve lezzetli oluyor.

  • badabista  (16.08.16 15:39:20)