Hesabi nasıl ödüyorsunuz?

Büfe, lokanta, restoran, çorbaci vs. Hesabi nasil oduyorsunuz?
Kasaya giderek mi? Yoksa masaya mi istiyorsunuz? Eğer degisiyorsa neye göre?

Mekanına göre karar veriyorum.
Adam akıllı bir yerde kalkıp kasaya gitmeye çalışsan büyük kekoluk. Gidip mahalle arasındaki çay ocağında da "CNM HESAP" dersen sıkıntı.

  • naberabi  (15.08.16 16:24:40 ~ 16:24:52)
masaya isterim. kasaya gitmenin mantığı ne ki?

  • elorelia  (15.08.16 16:24:58)
Mekan çok kalabalıksa ve garsonların bakması çok uzun sürüyorsa beklememek için kasaya giderim. Öbür türlü masaya isterim.

  • buff  (15.08.16 16:26:43)
@naberabi+@buff +1

  • manuel mandalina  (15.08.16 16:29:08)
Genel olarak şey yaparsak: Öğlen yemeğinde kasaya giderim. Akşam yemeğinde masaya isterim.

  • zombi  (15.08.16 16:32:54 ~ 16:33:04)
mekanına göre şık bir restorantta kasaya gitmezsin ama bir barda kasada ödersin.

  • insan opusen hayvandir  (15.08.16 16:33:58)
Acelem varsa kasaya ödeyip çıkarım. Eğer Yavaş yavaş, yemekten sonra çay kahve keyfi yaparsam içeceğim bitmeye yakın masaya söylerim.

  • Erensq06  (15.08.16 16:39:48)
Masaya isterim. Mecbur kalmadıkça kasaya gitmem. Nedenini bilmiyorum. Pek sevmiyorum kasaya gitmeyi.

  • petekpare  (15.08.16 16:41:33)
mekan falan farketmez. direkt kasaya giderim. sabırsız adamım ben.

  • lazpalle  (15.08.16 16:45:41)
bazı yerler kasaya gitmeni nedense hoş bulmuyor. garson bahşiş beklediğinden midir nedir. bazen de kasada çok bekletiyorlar. garsondan çıktı istiyorlar, onu kasaya getiriyor falan. kasada ayakta beklemek hoşuma gitmediğinden masaya istiyorum.

  • sttc  (15.08.16 16:49:31)
Masaya istiyorum. Eger hesabin kasaya odendigi bir yerse kasaya oduyorum.

  • stavro  (15.08.16 16:52:47)
Mekanına göre değişir +1

Eğer şık bir restoran falansa naberabi'nin dediği gibi kasaya gitmek bayağı kekoca görünüyor; fakat orta karar pideci, tatlıcı vs. gibi bir yerse kasaya giderim.
  • köstebek kurabiye  (15.08.16 16:59:12)
yukarıdaki cevaplara ek;

masada hesap ödeme konusunda valla olmaz senin paran burada geçmez tarzı arbede çıkacaksa ve benim ısmarlamam icap eden bir durumdaysam (ben davet etmişimdir mesela) tuvalete gidiyom diyip kasada hesabı da öderim.
  • kibritsuyu  (15.08.16 17:34:45)