kabin bagajı

yanıma laptop, 2 pantolon 2 tişört 2 de gömlek alsam..
kabin bagajından geçirir miyim?
küçük bir çantaya soksam.

geçerse yanına birkaç parça şey daha al diyebilirsiniz.

Kabin bagaji boyut siniri ve agirlik sinirini gecmedikce, yasakli maddeler almadikca (yanici maddeler mesela) ve sivi kisitlamasina dikkat ettikce her seyi alabilirsin.

  • kuehles blondes  (14.08.16 10:31:44)
thy ise karışan eden yok. memleketten gelirken hep cevat kelle gibi biniyorum uçağa. bugüne kadar kimse sen napıon demedi. ( yurt içi uçuş tabii )

pegasus filan ise tartıp biçiyomuş.
  • spirit crusher  (14.08.16 11:23:43)
Thyde de cabin approved etiketi almak en garanti çözüm. Yalnız laptop ve eşyalar ayrı çantadaysa alınmıyor. Tek çanta hakkı var (business class 2 çanta)

Sınır 8 kg ve boyut sınırı da var. Havayolu firmasının sitesinden bakmak en doğrusu.
  • fuzzy olmak istemistim  (14.08.16 11:29:21)
@fuzzy olmak istemistim
Thy'de ekonomi biletiniz de olsa 1 kabin bagajına ek olarak, laptop çantası, kişisel küçük çantanız, şemsiye vb eşyalardan birini alabiliyorsunuz. Kıyafetler ve laptop ayrı çantalarda olabiliyor.

www.turkishairlines.com
  • archmage mahmut  (14.08.16 12:32:45)
Pegasus cinslik yapabiliyor-muş.

THY, AtlasJet ve Norwegian'da nizami boyutlardaki kabin bagajı ve büyükçe sırt çantasıyla yurtdışı uçuşlarda sorun yaşamadım.

Şampuan vs. için Rossmann gibi yerlerde regulasyona uygun sise setleri bulunuyor. Onları kullanabilirsiniz.
  • fever  (14.08.16 13:45:34)
Genellikle laptop kabin bagajından ayrı değerlendiriliyor ve izin veriliyor. Bu durumda laptopu ayrı taşıyıp diğer eşyalarını kabin bagajı ölçülerine sığdırabiliyorsan sorun olmaması gerekir. Ben bu şekilde pgs ve thy ile uçtum. Ancak havayoluna göre değişebilir, en iyisi havayolunun sitesinden kontrol etmek. Özellikle aktarmalı uçuşlarda havayolu değişikliği varsa ikisine de bakmak lazım.

  • mikro patlama  (14.08.16 13:52:56)