Facebook'ta Hicri Doğum Tarihi

Bugün arkadaş listesi temizliği yaparken, insanların profiline son kez bakarken farkettim bu olayı. 1400'lü tarihler yazıyordu hep profillerde. Ki kendi profilimde de doğumgünü kısmında öyle bir şey yazıyor. Başka profillerde görünce, doğumgününün boş bırakılmasıyla alakalı bir mevzudur dedim. Kendiminkine bakarken çaktım olayı. "Düzenle" deyip "Hicri doğum tarihini göster" kutucuğundaki onayı kaldırınca düzeliyor. Ama bu şekilde düzeltip kendinizinkinde Miladi olarak gözükse de diğer profillere baktığınızda Hicri olarak görüyorsunuz.

Önceden böyle bir şey yoktu. Acaba yeni eklendi de default olarak açık mı geldi? Benden başka doğum tarihlerini bu şekilde gören var mı?

-En azından "aa evet öyle", "bende öyle değil" gibi bir şey yazabilirseniz sevinirim.

Görsel de ekledim. İlki başkasının profilinde gözükme şekli.

-Anladığım kadarıyla sadece bende olan bir durum ancak çok saçma. Herhangi bir hesap ayarımı falan da değiştirmedim. Şu an nasıl düzeltebileceğimi araştırıyorum. Fikri veya önerisi olanlar söylesin lütfen.

şimdi baktım da bende hicri doğum tarihi ile ilgili bir şey yok.
arkadaşlarınkine baktım, onlarda da yok.

  • m e b  (14.08.16 00:42:31)
bende öyle değil.

  • devilred  (14.08.16 00:47:04)