tablet önerisi

gereksiz özelliklere bi ton para dökmeyeceğim, daha çok film izleyip, kitap okuyacağım bir tablet arıyorum. tabi internette de rahat rahat gezinebilmek isterim. önerisi olan var mı?
(limit 1500 tl)

bu 1500 para dökmediğin hali mi hocam?

  • kurnaz  (12.08.16 23:23:17)
1500 çok mu fazla oldu :) valla çok kalitesiz bişey de almak istemiyorum. piyasayı da araştırmak lazım tabi.
açıkçası bu konuda hiçbir bilgim yok. tek dileğim fazla kazıklanmadan işe yarar bi tablet sahibi olmak :)

  • rabitelli  (12.08.16 23:38:48)
Ben Şu anda windows ve kindle fire tablet + kindle ebook reader kullanıyorum.

arada ipad ve klasik android maceramda oldu. ek olarak bolca bir ipadden sorumluydum bir süre. kısaca özetleyeyim.

hocam amaç film ve kitap ise kesinlikle windows tablet al. mümkünse asus transformer öneririm.

bunun en büyük avantajı ekran kalitesi, 10.1 ekran genişlik ve aksi durumlarda büyük bir ferahlık zira istediğin her program elinin altında. ben 150€ ya almıştım ama bir üst modeli var şimdi 300€ civarına onu alman çok büyük ekstralar sağlayacak, bir de klavyesi var istersen çıkıyor. harika bir opsiyon.
ek olarak 10+ saat pil ömrü, harika...

alternatif olarak kidnle fire var ben de hd 7 ekranlı var. 80€ ya almıştım şaka gibi.
adnroid temelli ama amazon mağazasına bağımlısın ben bunda ihtiyacım olupta bulamadığım app göremedim. Ama bu aletin en mükemmel yani 250 ppi bir ekran var ve mükemmel bir ses kalitesi var, dolby galiba ses çıkışı yani bilemiyorum nasıl anlatsam. cidden harika. 8+ film , 12+ saat kitap ömrü. harika.

ipad kullandım güzel alet ama adam akıllı olanı 400-500 euroya alıyorsun ve apple a bağımlısın, hayvan gibi çöküyor. bazen zevkinin içine ediyor. ve windows kadar rahat kodek, film indirme, film seyretme yapamıyorsun. pil ömrü 8+ saat. ama ben bıraktım geçen sene bunu. ipadleri kesinlikle önermiyorum. senin amacın için stabil değil.

bir de samsung 10.1 tablet kullanmıştım, asusla yarışır ama android olmasından mütevellit bazı sınırlar var. ama bu alette çok iyidi. pil ömrü 5-6 saat civarı.

bu aletlerin asusun hızı süper. 32 gb de hafıza var 2gb ram.

kindle fire hd 1 gb ram 8 gb hafıza. bu normalde yavaş, applerde zaten buna ayarlı olduğu için sorun yok. ben sadece bunu kolaylık olsun diye kullanıyorum.

ben sporda film izlemek ve tatillerle evde kitap için kindle fire 7 kullanıyorum.

günlük işlerde ve sürekli mobil tablet olarak asus. aynı zamanda güzel zaman geçirtiyor yolda.

kısaca sen karar ver, isterse daha soru da sorabilirsin.
  • kurnaz  (13.08.16 00:59:15 ~ 01:01:07)
ipad air 2

  • ruhen hastayim ben  (13.08.16 01:30:19)
iPad air 2

  • sutlu nescafe  (13.08.16 07:51:50)
@kurnaz asus' u hiç düşünmemiştim. fiyatı 1500 ün üzerinde ama yine de seçeneklerim arasına ekledim.
ios' u istemiyorum zaten. alırsam ya android ya da windows alırım.
teşekkürler.
  • rabitelli  (13.08.16 14:23:11)
bir kaç öneri yapayım, bazıları tr de olmayabilir.

www.amazon.de

şu alet hafif fantastik bir şekle sahip ama 18 saat pil ömrü var.
www.amazon.de

bahsettiğim gibi bence şu saatten sonra alacaksan windows tablet al.
  • kurnaz  (13.08.16 14:58:41)