Yurt dışına çıkmak

İstiyorum. Amacım Türkiye dışında bir ülke görmek (o yüzden kıbrıs seçeneklerde yok) Henüz pasaportumda vizem de yok. 10 yıllık bir pasaport alayım diyorum. Vize istemeyen ülkeler öncelikli olmak üzere (ama vizede alınabilir tabi) hangi ülkeye gitmeli ?

Burada ki ana ölçü en ucuz ve en masrafsız olması. Süre de 2 gün filan (mesela cuma çıkıp pazar dönmek gibi)

Ucuz ve vizesiz -> Ukrayna
Ucuz ve vizeli -> Polonya

Çekya (aka Çek Cumhuriyeti) falan da iyidir ama vize almak zor diyorlar. Prag 2 günde tatlı olur bence.
  • rodriguez2  (12.08.16 18:43:03)
Ucuz ve vizesiz istiyorsan Gürcistan'dan iyisi yok. Pasaport masrafın bile olmaz. Ucuz bilet bul, kap kafa kağıdını çık git.

  • noluyo yaa  (12.08.16 18:55:25 ~ 18:55:39)
Polonya'ya giderseniz trenle gecersiniz cek cumhuriyetine bir sey yok. Viyana-Varsova 9 saat trenle, prag'a da ugruyor ama Varsova-Prag kac saat hatirlamiyorum

  • bollocks44  (12.08.16 18:55:29)
Italya hep ilk durak olmustur:D yunan adalari? Kapi vizesi alirsin olmadi.

  • bir ileti paylastim  (12.08.16 18:57:51)
vizesizlerden ve söylenmeyenlerden ilk aklıma gelenler,
sırbistan (belgrad), bosna (saraybosna), gürcistan (batum).

not: ukrayna'da rusça/ukraynaca bilmiyosan biraz sıkıntı ama mesela belgrad'da herkes babalar gibi ingilizce konuşuyo.
  • mrka  (12.08.16 20:05:59)