Dolar ne zaman alinir

Merhaba arkadaslar,

Basit bir sorum olacak dolar ne zaman nereden alinir? Hafta ici mesela doviz burolari kacta kapanir. Hafta sonu dolarda degisme olur mu? Saat kacta almak mantikli oglenmi aksam uzerimi yoksa gece mi? Internettenmi almak mantikli yoksa dovizciden mi bu sorularin cevabini merak ediyorum tesekkurler.

dövizciler daha ucuza satabiliyor galiba. Saati olduğunu sanmıyorum değişiyor sürekli, ama 5'ten sonra bir değişiklik olmuyordur herhalde.

(bugün biraz baktım, sayfaları güncelledim sürekli :D 2,95'ten 2,9485'lere falan düştü ama azıcık fark, almadım.) İnternetten uygun bulduğumda/bulursam alıcam ben.
  • rodriguez2  (12.08.16 17:56:31)
ne zaman? kesinlikle mesai saatlerinde. mesai bittiği zaman piyasada işlem yapan çok az insan olacağı ve de bankalar kendi pozisyonlarına otomatik kapatamayacakları için marjları çok açarlar.

hangi saat? mesai saati içinde olduğu sürece saati bilemeyiz. dolar her saat çıkabilir de inebilir de, bunun kuralı olmaz.

nereden? miktara bağlı. miktar birkaç bin dolar ise çok fark etmez bürolar da olur. ama miktar arttıkça anlık olarak bankalardan daha uyguna almak mümkün olur. önemli olan şey şu: bankaya yoldan geçen biri gibi gidip "gişe kurlarından" alım yapmayın. hangi bankada hesabınız var ise, o bankanın internetinden satın alın. sonra gişeden döviz çekim işlemi yapın.
  • 507  (12.08.16 18:21:28)