profesyonel fotoğraf makinasi

Kuzenim makine almak istiyorum daha eline makina almış değil ikinci el bitane almak istiyor nikon yada canon hangisi başlangıç için ideal olur hem öğrenmek için hemde fotoğraf çekmek için hangisi daha çok tutuyor önerdiğiniz modelleri ve piyasa fiyatlarını soylermisiniz şimdiden teşekkürler.

Canon veya Nikon ikisinin de kendine göre iyi yanları var. Ben Canon kullanıyorum senelerdir, tavsiye de ederim. Piksel, çözunurluk açısından gayet iyi. sahibinden.com dan alabilirsiniz, hatta satıcı sizin yaşadığınız şehirde olursa buluşup öyle alın, ben o şekilde almıştım mesela. İkinci el alırken ne kadar çekim yapılmış onu öğrenin mutlaka satıcıdan, bunun için programlar var o şekilde öğrenilebiliyor. Çok profesyonel olarak kullanmayacaksa da daha uygun fiyata olan markalar var Fujifilm gibi. Lensleri illa çeşit çeşit de olmasın başlangıç için 18-55 iyidir her zaman.

  • Düş Hekimi  (12.08.16 22:53:37)