amerikada cep telefonu kullanimi

vodafone'a gunde 13 lira odersem turkiyedeki dakikalarimi internetimi kullanabiliyorum.
2 hafta icin 180 lira filan yapiyor.
prepaid simcardlar varmis. iphone6 kullaniyorum.

nasil yapayim? 1 gb internet ve 70 dakika tr ile konusma yeter.

aylık 2 gb internet 25 usd ama 5 gb 50 usd olanı alsan daha iyi gibi.

bir de skype'dan aylık 100 dk paketi al 7 dolares. normal hatlarla 5-6 kat pahalıya gelir.
  • 507  (12.08.16 10:46:43 ~ 10:48:24)
illa telefon kullanmak gerekiyor mu? mesela ücretsiz wifi olan yerlerde whatsup'tan arasan yakınlarını filan? gereksiz para bence bir de sonradan başka ücretler yok paket aştınız demesinler?

  • kassiopeia  (12.08.16 10:56:44)
O 5 GB 50 USD olanı uluslararası konuşmalarda kullanabilmek için 15 USD daha ödeyeceksin. Astarı yüzünden pahalıya gelecek. Sen bi T-Mobile'a git, derdini anlat, onlar sana en uygun tarifeyi söylerler. at&t de olabilir ama onun internetinde Hotspot özelliği yok. Sadece telefonda kullanabiliyorsun.

  • himmet dayi  (12.08.16 11:06:13)
@himmet dayi

50 dolar verilen şey internet. dakika paketi değil. 15 dolar ek ücretle int'l calling açtırmada kastedilen şey cep tel.den at&t hattı üzerinden aramak. skype değil.
  • 507  (12.08.16 18:24:59)