hayali karınca görmek

Sürekli masa da şurada burada hayali karınca görüyorum. Yani tam karınca demeyeyim de o tarz bir canlı. O da şöyle oluyor; ofiste bilgisayara bakarken bakış açımın biraz dışında masada bir şeyler oluyor. ya da biriyle konuşurken bir şeylerle uğraşırken falan bunun nedeni nedir bileniniz var mı ?

ben de hayali böcek, cisim, insanımsı filan görüyorum. uykusuz olduğum zamanlarda daha sık olduğunu farkedip uykuma dikkat etmeye başladım; büyük ölçüde azaldı. kişisel tecrübem uykusuzluğu işaret ediyor, bilimsel açıklamayı ben de merak ediyorum.

  • evde liyakat kalmamis  (10.08.16 14:45:32)
Sebep bilmiyorum ama sallamak istiyorum: Gözümüzde konik reseptörler vardır,yan gözle baktığımızda cisimlerin şeklini algılamamızı sağlıyor, beyinde de bunlar birleştiriliyor. o noktada belki bir leke mevcuttur. psikolojik bir aldanma da olabilir.

  • skulldragon  (10.08.16 14:47:53)
Şuna mı benziyor?
en.wikipedia.org

  • anumegha  (10.08.16 14:55:48)
evde liyakat kalmamis , aynen birebir hayali böcek, cisim, insanımsı filan şeyler görüyorum. Evet uyku düzenim allak bullak oldu son zamanlarda ayyuka çıktı bu olay dediğin gibi sanırım uykusuzluktan.

skulldragon , yani tam muvaffak değilim pek tabii ama leke olduğunu zannetmiyorum. Ayna da falan da baktığımda gözükmüyor.

anumegha , hayır hocam bu da bazen oluyor ama bu daha çok gözümü ovaladığım, kaşıdığım zamanlar çok kısa yaşanıyor.
  • Vuslat  (10.08.16 15:06:24)
Ben de sabahladıgim zamanlarda görüyordum. Üzerimde yürüyorlardi.uykusuzluktan oluyor.

  • benoyledemekistemedim  (10.08.16 19:51:41)