The phantom of the opera'yı çizdim nasıl olmuş:D

Umarım beğenirsiniz(-:

pek tutmadım bunu.

  • basond  (09.08.16 21:22:54)
iyinin yanından geçmiyor. çizime devam edebilirsin ama bence internette paylaşma

  • konar konmaz omer konur  (09.08.16 21:30:35)
modiglianiye de böyle davranmışlardı, değerin ileride anlaşılacak.

never back down.
  • mete kudur  (09.08.16 21:35:57 ~ 21:36:06)
ışık var. oran-orantıi dengesini ve perspektifi geliştirmen için sürekli çizmen lazım

  • nyist_  (09.08.16 21:48:05)
cyclops mu?

  • nawar  (09.08.16 22:01:07)
Umut var bence ; ama gölge efekti konusunda daha çok çalışma yapın ;)

  • noeldayın  (09.08.16 22:04:51)
kötü
o dümdüz karaladığınız kısım tabak gibi dümdüz değil farklı tonlardan gölgeler olmalıydı.
çizgileriniz aynı kalınlıkta ışığı çizgilerin inceliği ve kalınlığı ile yansıtmalısınız.
bir de o açıdan burun deliklerinin ikisi de görünür ve çene daha farklı olmalıydı.
çene altı ve yanak uyumsuz çenenin çizgisini belli etmek için oraya gölgemsi garip bir şey koymussunuz bir garip sakal olmuş.
çene boyun yanak arasındaki gölgeler tamamen olmamış.
  • fasulyek  (09.08.16 22:07:39 ~ 22:10:50)
Instagram'da farkli cizimlerim var bakabilirsiniz, @evrimartuvan evet eğitimsix bu kadar oluyor ama kursa gidip perspektif falan öğrenmem lazım (-:

  • le fantome de l opera  (09.08.16 22:08:35)
hacı bence gayet iyi gidiyorsun. ben ağzım açık bakıyorum :)

  • dannyb  (09.08.16 22:10:47)
Fasulyek çenenin çizgisi değil o orada gölge var, bilerek maskeye ışık vermedim sadece gölgelerinin gözüken çizgilerini belirttim, kısa süreli çizimde detay çok yok dikkat edersen, sanırım resim öğretmenisin bu kadar çok sıraladığına göre? Çizimin aslında da iki burun deliği gözükmüyor bu arada ben sadece hb ile çizmistim resmi.

  • le fantome de l opera  (09.08.16 22:32:39 ~ 22:36:59)
boş zamanında uğra da sana N çalıştırayım.

  • bohr atom modeli  (09.08.16 22:39:36)
resim öğretmeni değilim, moda tasarımı yapıyorum. aynı zaman da sanatçıyım da sergilere de katılıyorum..
güzel sanatlardanım.
sana önerim iç çizgileriyle çiz mesela o dudak nereye kadar devam ediyorsa vs. 3 boyut algılaman lazım ancak o zaman oturur. şu anda surat bir garip dönüyr gibi vs.
gölgelemeden ziyade çizgisel çalış.
ilk ders düz çizgi çizmeyi öğren elin açılsın.
70 100 kagıt al. kalemi işaret ve baş parmagının arasında tutarak düz çizgi çiz. kolunu omzunu kullan çizerken. bileğin sabit kalsın. asagı yukarı yana öne. dümdüz çizgiler çiz.
sonra elips ve yuvarlak çiz.
daha sonra natürmort çalış.
sonra model.
çizgide nüans, rakusi gibi şeyleri araştır. çizmeye ve insanlara göstermeye devam et. hatalarını daha çok görürsün
  • fasulyek  (09.08.16 22:46:13 ~ 22:46:47)