gitar kaç günde öğrenilir

burda bir müzik öğretmeni var, gönüllü gitar kursu veriyor. bebenin biri okul tatil olduğundan beri gidiyor 10 tane şarkı öğrendim diyor doğrumu ki? benim de gitarım var gelsem öğretir mi bana da diye sordum. gelsin demiş. okullar açılınca kapanacakmış ama. gitsem öğrenebilir miyim bu kadar kısa sürede?

yani şarkı çalmak kolay. robot gibi guitar proyu açarsın ezberlersin. benim gram müzik kulağı olmayan arkadaşım çatır çatır master of puppets çalıyor. ama iş gitar çalmaya, müzik yaratmaya gelince sıçarsın işte. teknikleri öğren, gamları ezberler, yaratıcılığını kullan vs. derken yıllar geçer.

  • dannyb  (09.08.16 20:35:19)
dannyb aman şarkı çalıyım da o da yeter. tellere bile vuramıyorum ben. dehşet hevesim var.

  • for day to break  (09.08.16 20:40:11)
karakteristik ilkokulda flütü kolaylıkla çalmıştım ama gitar elime çok yabancı geliyor. bilemiyorum belki arkadaşın gibi toslarım denemek isterim.

  • for day to break  (09.08.16 20:41:43)
Enstrüman öğrenmek pratikle olur ama sen biraz yanlış anlamışsın. X kadar günde gitar veya başka bir enstrüman öğrendim diye bir dünya yok. İlk gününde de bi şarkı çalanilirsin, bu öğrendiğin anlamına gelmez

  • naberabi  (09.08.16 20:43:19)
şarkı 1 (aslında şarkı bir form eser doğrusu) mi mi fa sol sol fa mi re do do re mi mii rere altta ki 2 telle çalıyorsun. Benim öğrencilerim genelde ilk derslerinde tutuşu üç aşağı beş yukarı hallederlerse bunu çalarak çıkıyorlar.

Parça adı: Ode To Joy ( Namıdeğer 9. Senfoni)
  • guitarissimo  (09.08.16 22:46:22 ~ 22:49:31)