orta ölçekli yazıcı + şu nasıl

orta ölçekli ve nispeten uygun fiyatlı bir yazıcıya ihtiyacım var. evde kullanacağım fakat tez için ilk etapta 1000-2000 sayfa, muhtemelen sonrası için daha da fazla çıktı almam gerekecek.

beklediklerim:
- çift taraflı basabilsin
- fotokopi için tepesine koyayım tüm kağıtları çeksin dursun
- network olursa süper olur ama olmazsa da illa aramam

www.vatanbilgisayar.com
şu nasıl? daha uygun fiyatlı veya fiyat-performans oranı yüksek, kullandığınız yazıcılar varsa tavsiye almak isterim.

danke.

Kendi tezini kendin basacagin icin uygun. Renkli ozelligi olsun. Kartus fiyatlarina bak kimileri cok pahali oluyor. Makine ucuz da olsa kartusu asiri pahali oluyor. Bir de o kadar kagidi disarida bastirirsan kac para olacagini hesapla.

Bu arada umarim 1000 sayfalik bir tez yazmiyorsun.
  • Traveller  (09.08.16 12:24:00)
yok daha yazmaya başlamadım, bunlar kaynaklar, kitaplar falan netten buldum, hocaya da çekiyorum :)

asıl tezi dışarıda bastırırm o sıkıntı değil de bu kaynaklar falan amaan :) o yüzden renkli pek düşünmedim lazerler çok pahalı. 10bin sayfalık kartuş da hediyeymiş bunla yeter herhalde bana 2 yıl
  • passion rules the game  (09.08.16 12:47:38 ~ 12:49:25)
yalnız bu çöp demek istemem ama saçma bir makine.

kağıt kapasitesi yok. yani her 50 sayfada bir kağıt koyacaksınız, bu tarz yarı ofis makineleri için saçmalık bu.

en az 250-500 sayfa kağıt deposu olsun. yoksa sürekli kağıt koyarsınız delirirsiniz.

şu makine daha iyi
www.vatanbilgisayar.com

16 sayfa üste kağıt koyabiliyorsun.

250 sayfa deposu, 100 sayfa da çıkışta boşluğu var.

www.vatanbilgisayar.com
şu da fena değil.

150 syafa çıkış, 250 sayfa kağıt deposu var.

yoksa fotokopici makineleri gibi koyim 500 sayfayı çıksın beklesin orda olayı bu tarz hiçbir makinede yok. onun maliyeti 5 binlerden başlar.
  • kurnaz  (09.08.16 13:09:25)
hocam sitede besleme 50 sayfa demiş,
Kağıt tepsisi kapasitesi 300 Sayfa Standart, 550 Sayfa maksimum

farkları ne ola ki bunların?
  • passion rules the game  (09.08.16 13:17:46)
besleme o boşluk var ya oraya koyabildiğiniz kağıt.

bir çok arkalı önlü fotokopi öyle basılıyor bu makinelerde, otomatik çevirme yok yani.

sallıyorum tek sayı sayfaları basıyor, siz bunları bozmadan alıp besleme yerine koyuyorsunzu oradan ters sayfayı çift sayıları basıyor.

tepsi ise içindeki kağıt haznesi kapasitesi.
  • kurnaz  (09.08.16 13:58:33)
Cihazları inceleyemedim ancak bazı makineler çift taraflı baskı yapmıyor. Bir tarafını bassın sonra bana haber versin kağıtları çevireyim o tarafı bassın bile demiyor. Iyice incele çık lazımsa çift baskı.

  • sutlu nescafe  (09.08.16 15:03:34)
onun toneri seni ağlatır. uzun sure kullanacaksan, senin ilacın şu;

www.vatanbilgisayar.com
  • babilbaligi  (10.08.16 11:37:17)
bu canon'un 2 yıl önceki muadil modeli vardı, kesmiyordu :/

aldım bu arada epson'u, çift taraflı da basıyor, memnunum şimdilik de ilk bakımda sıkıntı çıkarır hrld yedek parçalarıyla dsafds
  • passion rules the game  (10.08.16 13:34:54)