MSI GE72 ile ilgili

Merhaba arkadaşlar,

Şuan gündemimde 3 tane bilgisayar var:

1) GE72 6QD(Apache Pro)-267XTR - nvidia GTX960M 2GB GDDR5 - 8 GB DDR4 - 128GB SSD + 1TB
2) GE72 6QD(Apache Pro)-231XTR - Nvidia GTX960M 2GB GDDR5 - 16 GB DDR4 - 256GB SSD + 1TB
3) GE72 6QF(APACHE PRO)-017TR - Nvidia GTX 970M 3GB GDDR5 - 8 GB DDR4 - 128GB SSD + 1TB

Şimdi görüldüğü üzere her modelin farklı seçenekleri yükseltilmiş. Öncelikle kendi isteğimden bahsedeyim. Uzun seneler boyunca (min 5 yıl) istediğim oyunu iyi grafiklerde çalıştırması. Tabii ki zamanla oyunlar da gelişiyor ve çalıştırmamaya başlıyor ama olabildiğince iyi grafiklerde çalıştırmasını istiyorum.

Bu amaçla yola çıkarak,

1) Ekran kartının bir üst modeli olması mı,
2) ssd boyutunun fazla olması mı,
3) RAM'lerin daha fazla olması mı iyidir?

Fiyat olarak aralarında uçurum yok. Almışken bu klasmanda iyi bir şey almak istiyorum.

Bir de MSI'larda RAM'ler artırılabiliyormuş. Bu sebeple, 970M ekran kartlı olanı alıp, daha sonra ihtiyaç halinde RAM takabilme şansımız varsa MSI GE72 QFD daha mantıklı geliyor.

Yorumlarınızı heyecanla bekliyorum. Teşekkürler.

1 sene önce falan bir laptop bulmuştum. adamlar her şeyden kısmış ekran kartına vermişlerdi. oyunları çok güzel oynuyorum. ssd, ram çok kolay değiştirilebilen parçalar. ama bir ekran kartını bir üst modele çıkarmak oldukça masraflı olur gibime geliyor. bence ekran kartı yüksek olan.

  • latsc  (09.08.16 11:47:25)
3. seçeneğin RAM'i 4-4 mü bölünmüş yoksa tek slota 8 mi verilmiş o önemli. İleride ihtiyaç olursa duruma göre o 8'in yanına eklenebilir veya 4-4se çıkartılıp 2 tane 8 takılır. Aynı şekilde SSD de öyle. Ben de 3 derim.

  • sevgikusunkanadinda  (09.08.16 12:14:08)
fiyatlar aynıysa 3 mantıklı gibi - ssd cok para degil artık 128 de baya yeterli oluyor. ram olayınıda arkadaslar soylemişler. 3 numaro

  • bnmzz  (09.08.16 13:53:57)

  • sutlu nescafe  (09.08.16 15:05:29)
bende 3. seçenekteki laptop var, 17 inch
güzel makina

ayrıca oyunlarda 16GB ram e ihtiyaç yok
  • technicalte  (09.08.16 15:19:19)
Bu yazdığınız modellerin fiyatları nedir? Ben de 2. seçenekteki modeli düşünüyorum.

Eğer fiyat olarak sınırınız yoksa bu modeli tavsiye ederim. Tüm seçeneklerizin özelliklerini karşılar.

www.vatanbilgisayar.com
  • lastdragonborn  (09.08.16 15:56:25)
yorumlarınız için teşekkür ederim.

satın almak için herhangi bir yer/internet sitesi önerisi olan var mıdır?
  • john valdetine  (10.08.16 10:25:39)