Görünmeyen Harici Disk

Merhabalar,

Windows XP yüklü bilgisayarımın USB girişine taktığım harici hard disk bilgisayar tarafından görünmüyor. Önceden sorunsuzca çalışırken birkaç gün önce diski taktığımda otomatik olarak çıkan dosya taramasını iptal ettikten sonra bilgisayar tarafından bir daha hiç algılanmadı. USB girişine taktığım kablosuz fare veya flash bellek gibi başka cihazlar sorunsuzca çalışıyorlar bu arada.

daha iyi bilenler yazana kadar, bazen benim isime yarayan bir oneri getireyim, laptopta baska usb girisleri varsa onlari da dene, bzen bende ise yariyor.

  • mavicorap  (08.08.16 20:56:19)
bilgisayarım - sağ tık - aygıt yöneticisi - disk aygıtları vs. de oradan görürsün.

  • bir sevgi faresi jamal  (09.08.16 01:57:49)
disk ntfs bile olsa windows xp-7 bazı diskleri göstermemekte ısrarcı oluyor. bu durumda yapabileceğiniz şey ya o diske o bilgisayarda format atmak ya da windows 10'a geçmek. diskinizde önemli dosyalarınız varsa boş bir disk alın, bu boş diski önce windows xp'ye gösterin, sonra başka bir bilgisayarda esas diskteki dosyaları yeni diske kopyalayın. böylece dosyalarınızı alabilirsiniz.

eğer mac ve windows arasında kullanmaya çalışıyorsanız da bu sorun oluyor. o zaman en mantıklı dosya sistemi exfat. arşiv diskleri için tavsiye edilmiyor ama.
  • massayidonatello  (10.08.16 13:21:42)