4. mülakat nasıl olur

merhaba arkadaşlar,
Acil desteğinize ve fikirlerinize ihtiyacım var.
uluslararası bir firma ile transfer görüşmesi gerçekleştiriyorum. Pozisyon ankarada Firma çok tanıdık bir kurumsal firma.

İlk görüşmemi bölge satış müdürüyle gerçekleşti sadece kısa bir tanışmaydı. İkinci görüşmeye tekrar bölge satış müdürüyle daha detaylı bir şekilde tam mülakat havasinda geçti. Bir hafta sonra beni İstanbul'a genel merkeze davet ettiler uçak biletim alındı vs. Bu üçüncü görüşmede bölüm direktörü ve insan kaynakları uzmanı ile görüştük. Üzerinden bayram ve tatil geçti ve bugün ilk görüştüğüm bölge müdürü aradı ve insan kaynaklarının bana bu hafta ulaşacağını ve insan kaynakları direktörü ile skyp üzerindek benimle görüşeceğini belirtti şaşırdım. Dediği gibi oldu ve gittiğimde görüştüğüm insan kaynakları bana ulaşarak salı veya çarşamba hangi gün istersem insan kaynakları direktörü ile skype üzerinden görüşeceğimi aktardı ve yarın sabaha randevulaştık.

Sizce insan kaynakları uzmanı ve bölüm direktörü ile görüşme yapmama rağmen şimdi insan kaynakları direktörü ile neden görüştürülüyorum ?
Neye dikkat etmeliyim ?
Daha önce skype ile mülakat yapmadım.

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum

skype'la ilgili ses kontrolü yapmanı önerebilirim sadece. bi arkadaşınla falan deneyin. mümkünse camın önünde ol, yani gün ışığı yüzüne gelsin ki doğal bir ışık olsun. arkana alırsan karanlık çıkarsın falan. kronik işsiz olarak başka bi yardımım olamayacak ehe.

  • nathanieltroy  (08.08.16 20:03:55)
şimdi yeniden ik ile gorusmenin sebebini teklif yapacaklar olarak dusunmek en iyisi. Teklif yapılınca mala bağlama he de. he de kız. seninde hosuna gidecek :p

fazla sallama böle seyleri bide olacağı varsa olur.
  • anonymice  (08.08.16 20:07:31)
Benim için bu transfer çok önemli. Hayatımın dönüm noktası sayılabilir eğer olursa.
Teklif yapma ihtimali olsa niye ik uzmanı değilde ik direktörü yapsınki onu çözemedim. Birde neden skypta teklif yapsınlarki. Kafamda deli sorular

  • nemrut kafasi  (08.08.16 20:16:54)
Skypeta teklif yapacaklarini dusunmuyorum acikcasi, eger sirketin genel kurali bu degilse pozisyonunuz geregi ik direktoru tanisiyordur. Eski sirketimde altinda eleman calisacak ya da onemli pozisyonda calisacak her adayla ik direktoru gorusuyordu, sirketin genel profiline uygun olup olmadigina bakmak icin. Bence normal zira yatirim yapilacak bir pozisyondasindir. Stres olma muhtemelen ayni ik ci sorulari soracak, ikci mesleki soru sormaz neticede. Basarilar

  • kassiopeia  (08.08.16 21:27:01)