Bordo pasaportlu kamu personeline yurt disi yasagi var mi?

Bugun kamu personelinin izin yasagi kaldirildi. Ancak yurtdisina cikis yasagi ile ilgili bir bilgi kirliligi var.

Bordo (umumi) pasaportlu kamu personeli yurtdisina cikabiliyor mu? Gri ve yesil pasaportlular kurumlarindan yazi getirsin, kamu calisani olmayan bordo pasaportlular da SGK ciktisi getirsin denmis. peki kamuda calisan ama bordo pasaportu olan kisiler ne yapacak?

genelgede bu konuya aciklama getirilmemis gibi geldi bu tarihlerde yurtdisina cikan ya da cikacak olanlar buradan ve mesajla ulasabilirse sevinirim.

tesekkurler.

memurlara kıbrıs ve gürcistan hariç yurtdışı yasağı konmadı hiç. öğretmenler cayır cayır gidip geliyorlar zaten kaç zamandır. bordo pasaportlular ek bir işlem olmadan gidip geliyor..

  • nrmnm  (08.08.16 17:35:01)
valla diğerlerini bilmiyorum ama öğretmenler cayır cayır geziyor kısmının cevabı öğretmenlerinki "tatil" olduğundan çıkabiliyorlarmış sorun yok. "izin" alıp çıkmak isteyenlere sıkıntı vardı bitti sanırım o da.

  • rurouni  (08.08.16 18:40:38)
çalıştığı yerdeki amirden ıslak imzalı bi belge alınıyordu.

  • gurur  (08.08.16 19:51:47)