Toyota Auris 1.6 vs. Auris 1.4 D-4D Otomatik

Herkese selamlar,

Toyota Auris 2013 model 1.4 dizel ve 1.6 benzinli araçları kıyasladıgımızı düşünelim, her 2si de otomatik. Yılda 15000 km yapacağımızı, bunun 10.000 kmsini istanbulda trafikte şehir içi kullanacağımızı varsayalım.

1. Hangisini alırdınız? Neden?
2. Dizel olan araç 1.4 olduğu için 1.6 ya göre performansta ciddi bir negatif fark hissettirir mi?
3. Otomatik vites aurislerde yığılma yapıyor diye söylentiler ne kadar doğru? Otomatik vites geçişleri seri midir?
4. Servis ve parça masrafları açısından dizel benzinli fark ne civarda olur?

teşekkürler

3- 2013 Auris otomatik kullandım (benzin mi dizel mi haytırlamıyorum), yaklaşık 5 km kadar şehir içinde. O zamanlar 508 vardı bende ki 508 in şanzımanı da kötüdür. Ama Auris'ten inince 508 kralmış dedim.

  • okumayi sevmeyen okur  (08.08.16 14:44:26)
1-Benzinli alırdım. 10bin farka değmez.
2-Nö. Beygir güçleri aynı galiba. 1.4 dizel de 1.6 benzinli kadar iyi. İkisinde de olmaz.
3-Toyota'nın otomatiği performans için değil tabi. İdare eder ama bi bmw değil tabi. Fiyatı kadar performans. Ama sorunsuzluk ile meshur.
4-Ciddi bir fark olmaz. Bakımda 100-150 lira fark olur. Yılda 100 lira gibi bir farkı geçmez.
  • babilbaligi  (08.08.16 14:50:06)
3.soruya istinaden cevabınız "otomatik auris hayatta alınmaz abi" midir?

  • blackidom  (08.08.16 15:46:47 ~ 15:46:54)
Ben almam dediğim gibi. Güncel modellerini bilmiyorum ama 2013 almam. Test sürüşü yapma imkanın olmaz mı? Babilbalıgı da sorunsuz demiş mesela, eğer sürüşü seni çok kasmazsa değerlendirebilirsin.

  • okumayi sevmeyen okur  (08.08.16 16:14:56)