aynı gün çalıştırılacak kas grupları?

genel görüş küçük kasla büyük kasın aynı gün çalıştırılması.. ön kol göğüs mesela? ama göğüs çalışırken zaten biceps de devreye girmiyor mu? yani göğüs antremanı bitince istediğim gibi ön kol basamam gibi sanki..

1. gün göğüs bacak
2. gün ön kol omuz
3. gün arka kol- sırt

böyle daha iyi olmaz mı?

benim bi fikrim yok ama çözüm ile gelcem :)

freelethics'in gym uygulamasını indir. ben bodyweight uygulamasını kullanıyorum. biraz şekle girince gym'e geçicem.
  • she was my baby  (08.08.16 10:19:01)
olmaz.

ne için hamallık yapıosunuz?

el cevap

zavallılık
  • abyuksuet  (08.08.16 11:07:39)
aynı gün iki büyük kas grubu da iki küçük kas grubu da ya da sadece bir büyük veya küçük kas grubu da çalıştırılabilir. Kafanızda şu şununla olmaz bu sadece bununla olur gibi saptamalar yapmayın. Araştırın, deneyin/uygulayın ve değerlendirin.

  • candanag  (08.08.16 11:15:32 ~ 11:20:06)
@abyukset

yarışmalara girmeyecem ter atıp çıkacam yani fit vicutlu olmak mı hamallık?
  • Golgi  (08.08.16 11:27:11)
göğüs-triceps
omuz-biceps
sırt-bacak

ben böyle yapıyorum
  • cekilmis gayfe  (08.08.16 11:58:09)
Şimdi göğüs ve omuz ezgersizlerinde araya Triceps de giriyor. Sırt çalışırken de biceps çalışıyor. O yüzden bunları aynı gün çalıştırmak daha iyi, göğüs-biceps, sırt-triceps yaparsan biceps ve tricepsin her antrenmanda çalışmış olur, biraz fazla gelebilir.

Ayrıca spor yapmaya yeni başladıysan vücudu bölmeye gerek yok. Haftada 3 gün tüm vucut antrenmanı yaparsan daha çok faydasını görürsün.
  • Haldamir  (08.08.16 12:23:07)
@haldamir 8 ay yaptım 3 ay ara verdim şimdi tekrar başlıyorum.

  • Golgi  (08.08.16 13:19:23)
Tüm vücut yap + 1.

  • arnold schwarzeneger  (08.08.16 13:20:53)
@arnold sürekli tüm vücut mu yapayım, izole olayına kaçıncı ay geçeyim mesela? bir de tüm vücut yapacaksam bir kas grubundan kaç hareket yapayım ve kaç set?

  • Golgi  (08.08.16 13:33:39)
En az 1 ay. Sonrasında da direkt izole programa geçmek yerine bir süre temel kuvvet programlarından birini uygula, StrongLifts gibi. Onu da teklemeye başlayana kadar devam ettirdikten sonra güç+kütle ya da düz VG Split programlarından birine geçersin. Önce gücünü arttır olabildiğince. Onunla birlikte zaten antrenmana aç vücut, belli bir kütle kazanır doğru beslenmeyle.

  • arnold schwarzeneger  (08.08.16 13:41:07)
@arnold stronglifts dediğin program bu mu oluyor?

www.youtube.com
  • Golgi  (08.08.16 14:06:01)
  • arnold schwarzeneger  (08.08.16 14:14:18)