fitness ve zorlanma

fitnessa başlamadan şu duyruyu açmıştım ama pek ziklenmedi

eksiduyu.ru

2 sene önce kasık fıtığı ameliyatı olmuştum doktor o dönem halter bile kaldırırsın demişti ama ben hareketsiz bir yaşamı tercih ettim. bu sene havuzda 90 dakika boyunca yüzdüğüm günler sonunda ameliyat yaramın orda bi şişlik gibi bişey hissettim bi uyuşukluk vuru ve nabız atması tarzı bi his de vardı. neyse tatilde bu geçti ama fitnesstaki elemanın verdiği programı yapınca tekrar başlar gibi oldu tatilden önceki şeyler. şimdi bu fıtık mıdır değilse nasıl hareket etmeliim tekrar olmaması için

Programinin icerigi onemli tabi burada. Agirlik kaldirma gecmisin yoksa ve programinda deadlift squat gibi hareket butununu tam olarak ogrenmeden ve core denilen arkadas gucsuzken sakatliga davetiye cikarabilecek hareketler varsa sebep bu olabilir. oncelikle cok dusuk agirliklarla ve bol ornek izlemeyle (bkz: youtube) dogru ogrenme yoluna gitmeni ve agirligi yavas yavas artirmani onerebilirim.

  • treamorg  (08.08.16 01:17:29)