Ev alma hakkında fikir?

2500 min 3000 max gelirle 1500 lira kredi ödemeli ev alınır mı? Girer misiniz böyle bir kredi işine? Su an istediğim kira 700 / alacagim ev Ankara mamakta isim farklı yerde ama evi aldıktan sonra yakın bir yerde çalışabilirim. (Not: evliyim 3 ay sonra Allah izin verirse kızım olacak, doğmadan gireyim dedim böyle bir işe. Eşim su an çalışmıyor ama doğumda sonra calisabilecek )

birazdan aşşağıya girilmez cevapları gelecek, ama insan kendisi bilir, kendisi için en iyisini.

eğer 1000 lira para hayatını idame ettirirken keşke dedirtmeyecekse, yani lan biz yokluk görmüş insanlarız eskiden de az harcardık diyorsan girilir tabi bunda da işinde bir risk olmaması lazım. yani işten ayrıldığında borcunun olacağı hissi seni özgüven olarak 1 düşürür. bel bağlamış olursun. işin garantiyse, ayrılma restleşme durumları ortaya çıkmayacaksa ve yukarıda bahsettiğim hayat standartlarındaysanız girilir.

ama yok, evlendik ve birazcık da hayat nedir nasıl birşeydir yaşayalım derseniz, ya da hanımın babasının evinde ki standartları sağlamalıyım fikrindeysen de girme. gün olur yeni şeyler çıkar iş değiştirirsin hanım çalışır birlikte yaparsınız birşeyler.
  • mete kudur  (07.08.16 00:56:47)
Su an kesinlikle uzak durun bu fikirden. Hem faizler yuksek hem konut fiyatlari siskin. Konut balonu olduguna inanmiyorsanizda onumuzdeki ay devlet bankalari zararina faizleri dusurecekler

  • pinman  (07.08.16 01:03:55)
bence çocuk doğsun, önünüzü bir görün sonra girin.

  • mattiadestro  (07.08.16 01:04:41)
çocuk doğsun +1

  • Improbable  (07.08.16 01:16:22)
Cocuktan sonra karar ver+1

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (07.08.16 01:34:35)
mamak için baktım. ortalama 200 bin liraya çok güzel evler alınabiliyor. eğer işiniz garanti ise, 3 sene sonra işten atılma riskiniz yoksa veya atılırsanız dahi taşı sıkar suyunu çıkarırım diyorsanız o evi alın. kızınız doğduktan sonra da şansınız elbet dönecektir bence. çocuğu veren allah rızkını verir der dindar insanlar, benim böyle bir lafı destekleyecek tarafım yok ama bence çocuk size şans getirecektir. eşiniz de doğumdan 1-2 sene sonra çalışabilecekse düşünmeden girin derim. bu saatten sonra faizlerin düşmesi vs. söz konusu olamaz. önümüzdeki 4-5 sene içerisinde bu evi aldınız aldınız, sonrasında işler çok farklı noktalara gidebilir.

  • golgi aygıtı  (07.08.16 01:43:23)
eşiniz işe girsin sonra girin bu topa.

ayda 2500 gelir, 1500 kredi, kaldı mı 1000. bunla ne yapabileceksiniz.

eşiniz işe girdiğinde 5000 girecek eve, bunun 2500 ünü krediye yatırıp, kredi ay taksidini azaltır, 5 sene sonra taksidi bitirirsiniz. kalan 2500 fazla gelirse onunda bir kısmını kenara atarsınız isterseniz.
  • kurnaz  (07.08.16 02:08:13)
Bence girin. Beklemekle olmuyor. Yarın çocuk olur, başka bir şey çıkar, hanımın işe girer başka bir şey çıkar ama evi bir kere aldınmı ödemek zorundasın ve mecburiyete yönelik plan yapmak daha önemli.

Bir de çok teredüttedeysen üç ay parayı bankaya at. hem kendini tartarsın.
  • silver apple  (07.08.16 02:25:51)
kurnaz +1500

Eşiniz işe girdikten sonra girin borca. Yarın öbürgün bir sağlık sorunu vs olsa acayip bunalırsınız daha doğum var önünüzde riske girmeyin.
  • yue  (07.08.16 02:33:06 ~ 02:33:37)
Herkes sanırım şu noktayı kaçırmış, alınan evin kredisinin bir kısmı evden gelecek kira kapatılacak. 700 lira kira olsa 800 lira krediye kalıyor, siz de 700-800 liralık evde otursanız; 3000 lira maaş ile bir şekilde geçinilir ama 2500 lira maaşta bayağı kısıtlı yaşamanız gerekecek, bence maaş 3000 ve üzeri ise girin yoksa girmeyin, eşinizin çalışmasını bekleyin.

  • gezegen olan pluton  (07.08.16 02:34:31 ~ 02:35:02)
Bebek doğsun, bebeğin masrafları ile tekrar bir hesap yapın. Dere geçerken at değiştirilmez diye bir laf var.

  • babilbaligi  (07.08.16 06:29:13)
teşekkür ettim herkese, düşünceleri için.

  • therevo  (07.08.16 18:39:33)