samsung ve tuketici hakem heyeti sikayeti

arkadaslar 10 haziran'da samsung gear kol saatimi garanti kapsaminda servise verdim, sarj olmuyordu ve garantisi vardı. garanti kapsamında ücretsiz yeni şarj aleti verdiler sorun giderildi. 5 agustos'ta baktım aynı sorun tekrar ediyor şarj aleti şarj etmiyor ama bu sefer tabii garantim bitmişti. servis hizmet şartları

5. madde diyor ki;

"servis istasyonları tarafından verilen montaj, bakım, ve onarım hizmetiyle ilgili olarak bir yıl içerisinde aynı arızanın tekrarı halinde herhangi bir servis ücreti alınmaz."

yalnız saati teslim ederken ücret karşılığında bakılacağını söylediler. yani servis bi iş yapıyor ve yaptığı işe garanti veremiyor 55 günde verdikleri şarj aleti bozuldu. şimdi ben pazartesi bunlardan yazılı olumsuz cevabı alıp direk tüketici hakem heyetine başvursam bi sonuç alır mıyım yoksa orda beni "bi şarj aleti işin uğraşıyosun işsiz misin" diyip kovarlar mı? bi yandan koskoca samsung'un maltepe pazarı esnafı gibi davranmasını sindiremiyorum öbür taraftan mediamarkt'a gidip 25 liraya sıfır şarj aleti de alabilirim hiç uğraşmayıp. çok kararsız kaldım...

Dostum 1 lira dahi olsa kimseyi ilgilendirmez. Sen bu metnin orjinalini de yanında tutarak önceki servis fişiyle falan samsunga götür bence. Bakmazlarsa, para flan isterlerse bunu yazılı şekilde iste. Sonra hakem heyetine şikayetini yap. Hakkından vazgeçme bence

  • orhan tv  (07.08.16 00:41:39)