Ehliyet yeniletme

Merhaba,
Yeni ehliyetleri mutlaka ikamet ettigimiz il/ilceden mi almak gerekiyor?
Randevuyu cok ileri tarihlere verdiklerinden ve en kisa surede almam gerektiginden baska sehirden alayim diyorum ama yapabiliyor muyum emin olamadim. Aranizda bu sekilde alan/ almaya calisan var mi? Prosedur nedir acaba?

Baska yerden alabilirsinn.
Zaten eve kargoyla yollaniyor. Hemen o anda alinmiyor. Bizimkiler antalya - manavgat'tan istanbul'a 4 gunde gelmisti.

  • kuehles blondes  (05.08.16 16:56:56)
Muhtemelen gittiğiniz kurs sizin belgelerini hangi emniyet birimine gönderiyorsa oradan alırsınız. İkamet ile bir ilgisi yok.

  • himmet dayi  (05.08.16 17:01:10)
Kurslar gondermez. Sen istedigin yerden randevu alirsin adresine gelir.

Bu arada Himmet Dayi az once de vize ile ilgili bir konuya yanlis cevap vermistin. Burada da muhtemelen diye baslayan belki kurslarin yuzde birinin yaptigi bir uygulamadan soz ediyorsun. Artik her sey online calisiyor. Lutfen yanit verirken bilgilerinin tazeliginden ve gercekliginden emin ol.
  • Traveller  (05.08.16 18:28:44)
Yanlis belirtmisim. Ehliyeti ilk defa almiyorum. Halihazirda ehliyetim var, eskisini yeniletme olayini sormaya calismistim becerememisim:/

  • 65 derece  (05.08.16 23:37:50)
Benim cevabim kesin cevap.

Istediginiz her yerden basvurabilirsiniz. Zaten evinize kargolaniyor. Size 15 gun gecerli belge veriyorlar a4 kagida basilmis. Ama 4-5 gune gelir zaten. Antalya'dan istanbul'a geldi mesela.
Onun disinda 15 tl oduyosunuz, 13 tl bisey, 2 tl de vakif payi mi ne. Akbankta odemeyin, biz sikinti yasadik. Baska bankada odersiniz.

Onun disinda fotografin boyutu biraz sacma - pasaportumda olab biyometrigi kabul etmediler. Yeni cektirdim.
Neyse iste. Boyle yani.
  • kuehles blondes  (06.08.16 00:15:15)